Pircēja 13 Soļi Līdz Jauna Mājokļa Iegādei

1. DEFINĒ MĒRĶUS UN PARAMETRUS JAUNAJAM MĀJOKLIM

Kārtīgi pārdomā – kādu tieši īpašumu vēlies. Tas noteikti ietaupīs laiku un resursus pēc tam. Konsultējies ar kādu padomdevēju vai nekustamo īpašumus konsultantu, kuram uzticies.

2. SATIECIET SAVU AĢENTU UN PASTĀSTI VIŅAM PAR SAVU SAPŅU MĀJOKLI

Kad esat skaidri sapratuši, ko vēlaties un varat atļauties – izvēlieties labāko aģentu, kurš ieklausīsies jūsu vajadzībās, un aprakstiet sava sapņu mājokļa parametrus un kritērijus, viņš noteikti jums palīdzēs.

3. PĀRBAUDI PIEDĀVĀJUMU UN IZVĒRTĒ VISAS NIANSES – IZMANTO MŪSU “CHECKLIST”

Noskaidro pārdošanas iemeslu, jautā vai ir veikta nesaskaņota būvniecība, vai zemes domājamā daļa ir piederoša, kāds ir NĪN un vai tas ir samaksāts par tekošo gadu, kādi ir komunālie maksājumi z/v, kas apsaimnieko un kādas ir papildus izmaksas? Uzzini, vai mājai nav kopējais komunālo parāds, ja ir, tad cik liels tas ir. Kādi ir kaimiņi? Vai nav citi apgrūtinājumi?

4. IZSAKI PIEDĀVĀJUMU – UN PASŪTI NOVĒRTĒJUMU

Kad esi izvēlējies labāko starp visiem piedāvājumiem, izsaki savu cenas piedāvājumu, bet uzmanies ar pārāk lielu kaulēšanos, lielākajai daļai īpašnieku, tas var nepatikt un viņi var atteikties jums pārdot! Ieteicamais kaulēšanās apmērs ir 1-3% no pārdošanas summas.

5. ATRODI UZTICAMU PADOMDEVĒJU – REZERVĒ AR ROKASNUDAS LĪGUMU

Rezervējot īpašumu ieteicams iemaksāt rokasnaudu, vismaz 5-10% apmērā, pēc tam, kad esi pārbaudījis īpašuma tiesības un apgrūtinājumus. Rokas nauda garantēs, ka konkrēto īpašumu nenopirks citi un varēsiet mierīgi sakārtot iegādes finanses un darījuma formalitātes.

6. APZINIES IEGĀDES FINANSĒJUMU – SAŅEM APSTIPRINĀJUMU NO BANKAS

Pirms uzsākat jauna mājokļa meklējumus, nepieciešams strikti apzināties un izvērtēt savas finansiālās iespējas. Tas jums nodrošinās stipru pārliecību par to, ko jūs vēlaties un ko patiešām varat atļauties! Apmeklē savu bankas kredīta speciālistu, uzzini kādu finansējumu vari saņemt. Ar šo piedāvājumu vari doties uz citām komercbankām, lai salīdzinātu, jo šādi pastāv iespēja, ka izdosies iegūt vēl zemākus % un izdevīgākus nosacījumus.

7. APSKATI LABĀKOS PIEDĀVĀJUMUS UN SALĪDZINI TOS

Izvēlies 3-5 TOP piedāvājumus un norunā apskates. Iesakām apskatīt, ne vairāk, kā 3 variantus vienā dienā. Labāko no visiem piedāvājumiem, ieteicams apskatīt vēlreiz, vēlams citā laikā. Iepazīsti apkārtni un infrastruktūru. Tas noteikti palīdzēs pieņemt lēmumu.

8. VIENOŠANĀS PAR PIRKUMA LĪGUMA KĀRTĪBU

Kad vērtējums gatavs un banka ir apstiprinājusi darījumu, atliek vienoties par kārtību, kā tiks veikts darījums, ar darījuma kontu vai bez, kad tiks nodots – pieņemts mājoklis, un kurā brīdī tiks veikta pirkuma apmaksa.

9. DARĪJUMA KONTS – NOTĀRS – PIRKUMA LĪGUMA PARAKSTĪŠANA

Kad esat vienojušies par pirkumu kārtību un nosacījumiem, ja vēlies nodrošināties ar visu pirkuma summu, ir vērts atvērt darījuma kontu bankā, vai notariālo naudas glabājuma kontu pie notāra, un pārdevējs saņems visu pirkuma summu pēc darījuma. Pirkuma līgumu un nostiprinājuma līgumu zemesgrāmatā iesakām parakstīt pie notāra.

10. DOKUMENTU IESNIEGŠANA ZEMESGRĀMATĀ

Pirkuma līgums, notārs un Zemesgrāmata. Der zināt – pie dokumentu iesniegšanas, būs nepieciešams samaksāt reģistrācijas nodevu 2%, kā arī kancelejas nodevas. Pārliecinies, kad ir samaksāts NĪN par tekošo gadu pilnā apmērā, pie pirkuma līguma parakstīšanas!

11. SAŅEM APSTIPRINĀJUMU – APDROŠINI JAUNO MĀJOKLI

Kad zemesgrāmata ir nostiprinājusi īpašuma un ķīlas tiesības, pircējs, pārdevējs un banka saņems paziņojumu e-pastā. Iesakām visas iesaistītās puses informēt par notiekošo. Ja ir darījuma konts vai bankas garantijas vēstule, ir jābūt apdrošinātam mājoklim, jo tikai tad banka veiks pārskaitījumu pārdevējam. Apdrošināšanas polisi ieteicams pasūtīt bankā, kurā kreditējaties.

12. PIEŅEM JAUNO MĀJOKLI PARAKSTOT P-N AKTU

Parakstiet pieņemšanas-nodošanas aktu. Pārliecinieties, ka pārdevējs ir samaksājis visus komunālos parādus. Pierakstiet visus skaitītāju radījumus. Uzziniet apsaimniekotāja un citu kontaktus.

13. PĀRSLĒDZ PAKALPOJUMU LĪGUMUS UZ SEVI

Pakalpojumu sniedzēji ir ēkas apsaimniekotājs/pārvaldnieks, elektroenerģijas pakalpojumu sniedzējs un pēc nepieciešamības gāzes piegādātājs. Ir svarīgi, ka pieņemot jaunās telpas esi pārliecinājies, ka visi iepriekšējie maksājumi līdz pieņemšanas brīdim ir apmaksāti (Lai gan jaunais īpašnieks pēc likuma nemanto iepriekšējā īpašnieka komunālos parādus, tas var ietekmēt šo pakalpojumu garantētu nodrošināšanu).

realat.lv

 

 

Jaunākā ziņas

 

 

Izvēlies savu Aģentu