Īpašuma pārdošana – 7 soļi

Ikviens īpašnieks kādā dzīves brīdī pienāk pie izvēles – pārdot savu nekustamo īpašumu. Ņemot vērā, ka šāds notikums mūsu dzīves laikā nemaz nav tik bieža parādība, ja nekustamais īpašums nav arī Tava nodarbošanās, esam sagatavojuši soļus jeb vadlīnijas, lai palīdzētu labāk izprast pārdošanas procesu un nekas nepaliktu nepamanīts.

Īpašuma pārdošana ir īpaši atbildīgs lēmums

1. Ievāc nepieciešamo informāciju pirms īpašuma pārdošanas

Lai arī cik liels vai mazs būtu īpašums, kuru esi nolēmis pārdot, šis lēmums ir ļoti atbildīgs un emocionāls. Nepaļaujies tikai uz savu individuālo viedokli par to, kādam ir jābūt šim nozīmīgajam procesam. Painteresējies, kādas ir īpašumu cenas, kādas ir tendences, ko par to domā tuvākie cilvēki un kāda ir bijusi Tavu draugu pieredze. Tas būtiski palīdzēs izprast tirgus situāciju un pieņemt pareizāko lēmumu.

Mēs – REALAT – varam būt Tavs draugs un atbalsts šī nozīmīgā lēmuma pieņemšanā. Mūsu profesionāļi ar prieku konsultēs Tevi visos ar īpašumu saistītajos jautājumos, lai Tu justos droši sperot nākamos soļus tā realizācijā.

Pareiza partnera izvēle ir neatņemama veiksmīgas sadarbības sastāvdaļa.

2. Īpašuma pārdošanai nepieciešamie dokumenti

Īpašums neizbēgami ir saistīts ar virkni svarīgu dokumentu, kas ir nepieciešami, lai darījums varētu notikt bez aizķeršanās un nevajadzīgiem pārpratumiem. Tāpēc savlaicīgi jāpārliecinās, vai viss nepieciešamais ir pa rokai, bet, ja nav – tie būs jāsarūpē no jauna. Svarīgākie dokumenti, kas ir nepieciešami īpašuma pārdošanas darījuma uzsākšanai:

Zemesgrāmatā varēsi izņemt apliecinājumu īpašuma statusam, kā arī uzzināt par ķīlām vai apgrūtinājumiem, kas attiecas uz tavu īpašumu.

 • Notariāli apstiprināta kreditora piekrišana, ja nekustamais īpašums ir ķīla;
 • Ja esi precējies, Tev vajadzēs notariāli apstiprinātu laulātā piekrišanu īpašuma pārdošanai;
 • Valsts zemes dienestā varēsiet izņemt inventarizācijas lietu un zemes robežu plānu;
 • Vietnē www.latvija.lv vai vietējā pašvaldībā varēsi noskaidrot nodokļu nomaksas statusu. Īpašumu varēsi pārdot tikai tad, ja tam nebūs nodokļu parādu!
 • Ja pircējs būs ārzemnieks, viņu var interesēt īpašuma kadastrālā vērtība. To ērti noskaidrot www.kadastrs.lv

Ja tomēr neizdodas rast atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem, droši raksti REALAT ekspertiem, kuri Tev paskaidros ne tikai, kādi dokumenti ir nepieciešami, bet arī kur tos saņemt no jauna, ja kādu apsvērumu dēļ neizdodas tos atrast.

3. Kā noteikt cenu nekustamajam īpašumam

Ja nejūties drošs, kādu cenu piemērot īpašumam, jautā REALAT ekspertiem palīdzību. Mēs piesaistīsim Tavam īpašumam sertificētu vērtētāju, kurš iespējami precīzāk noteiks patiesu īpašuma cenu uz to brīdi. Pats paralēli apskati situāciju savā pilsētā, lai rastos savs priekšstats par cenām par kvadrātmetru, kādā stāvoklī ir Tavs īpašums attiecībā pret citu pārdevēju piedāvājumiem un tml. Jāņem gan vērā, ka lielai daļai sludinājumos atrodamās cenas ir par 10-20% lielākas nekā reālās darījuma cenas.

4. Kvalitatīvas fotogrāfijas / video / 360 tūre īpašumam

Jau izsenis zināms, ka pircējs vienmēr pērk ar acīm, tāpēc kvalitatīvas Tava īpašuma bildes un prezentācija pircējam būs viena no svarīgākajām uzmanības piesaistes atslēgām. Ja esi apveltīts ar labu fotogrāfa potenciālu te būs dažas lietas, kas var Tev noderēt:

 • Novāc visas personīgās mantas, sakārto telpu, sajūti sevī mākslinieku;
 • Lieto platleņķa objektīvu un attēlos iekļauj vismaz 3 istabas sienas, lai telpa būtu pārskatāma. Horizontālas bildes telpu parāda labāk;
 • Centies fotografēt paralēli grīdas līnijai acu augstumā;
 • Apgaismojums ir svarīgs. Cik vien vari, izmanto dienas gaismu. Izvairies fotografēt pret logu.
 • Parādi visas īpašuma pievienotās vērtības – stāvlaukumu, bērnu rotaļu laukumu, dārzu, piebraucamo ceļu, smaidīgos kaimiņus un saullēktu.

Labprāt piesaistīsim savus acīgos speciālistus ar lielu pieredzi īpašumu eksponēšanā un atbilstošu foto tehniku, ja pats nejūties droši.

5. Pārdošanas piedāvājuma izveidošana

Lai arī mūsdienu mārketings ir galvenokārt balstīts uz interneta resursiem, nevajag aizmirst arī par vecajām labajām ar īpašumu saistītajām avīzēm un žurnāliem. Ar vien populārāku pozīciju ieņem sociālo tīklu piesaiste arī īpašumu tirgum (kā Facebook, Instagram, Twitter utml.) Jo plašākai auditorijai spēsi piedāvāt savu īpašumu, jo lielāka būs iespēja to pārdot.

Te jāapbruņojas ar lielu devu pacietības, jo zvanu, rakstu, komentāru un kritikas būs daudz, tāpat kā apskatīt gribētāju, tāpēc, lai nenobiedētu īsto pircēju pret katru no interesentiem jāizturas kā pret īsto. Apraksta veidošana ir vienlīdz svarīga kā fotogrāfijas, tāpēc nepalaid garām svarīgākās detaļas (bonusi), kuras būtu jāakcentē un jāuzsver kā ieguvums nākamajam īpašniekam. Ja vajadzīgas radošas idejas īpašuma apraksta izveidošanai uzmeklē mūs, un mēs tās sarūpēsim.

6. Īpašuma izrādīšana potenciālajiem pircējiem

Jāapzinās, ka viens īpašums nevar būt visiem pa prātam, tāpēc kāds kritizēs, kāds klusēs, bet vēl kāds būs sajūsmā. Tāpat arī ar apskates laikiem – tie būs “raibi”. Viens vēlēsies brīvdienas pavadīt apskatot potenciālās jaunās mājas, bet otrs pusdienu pārtraukumā dienas vidū. Jācenšas pielāgoties šiem laikiem, kas ir labvēlīgas attieksmes un cieņas apliecinājums pret svešinieku. Vienu dienu pār slieksni ar nevīžīgiem apaviem var pārkāpt īstais pircējs, tāpēc neskati vīru no cepures. Ja tomēr privātās lietas un darbs aizņem pārāk daudz laika, lai kvalitatīvi prezentētu īpašumu vajadzīgajā laikā – uztici to izdarīt mums!

7. Apsaimniekošanas un komunālo pakalpojumu līgumi

Vēl mirklis un Tavs īpašums jau būs citu īpašnieku valdījumā, tāpēc neaizmirsti pabrīdināt apsaimniekotāju, Latvenergo, Latvijas Gāze, Rīgas Siltums u.c., par to, ka turpmāk maksājumus veiks jaunais īpašnieks, pretējā gadījumā jaunā īpašnieka rēķini var turpināt apciemot ierasto adresātu.

Ja jūti, ka jaunajā piedzīvojumā Tev pietrūkst atbalsta – droši zvani vai raksti REALAT profesionāļiem! Mēs padarīsim Tava mājokļa pārdošanu vienkāršāku un saprotamāku, bet Tevi pašu – laimīgāku. Kā arī nekautrējies, ja pēc īpašuma pārdošanas nepieciešama palīdzība sapņu mājokļa iegādei – arī ar to varam palīdzēt mēs!

 

VĒLIES PIEDĀVAT MUMS SAVU ĪPAŠUMU? Spied šeit…

 

Atsauksmes no mūsu klientiem

VAI VĒLIES STEIDZAMI PĀRDOT SAVU ĪPAŠUMU?

Zvani jau tulīt +371 2230 4489 vai aizpildi formu un iesūti mums!

  Nekustamā īpašuma adrese *

  Īpašuma tips (dzīvoklis, māja, zeme, cits.) *

  Sērija (Ēkas tips) *

  Platība m2 *

  Istabu skaits *

  Stāvs *

  Īpašuma apraksts

  Vārds, Uzvārds *

  E-pasts *

  Tālr. *

  Pievienot bildes *

   

   

  Izvēlies savu Aģentu