Nekustamā īpašuma pārdošana - 7 soļi - REALAT.lv

Īpašuma pārdošana – 7 soļi

Īpašuma pārdošana ir īpaši atbildīgs lēmums

1. REALAT

Lai arī cik liels vai mazs būtu īpašums, kuru esat nolēmis pārdot, šis lēmums ir ļoti atbildīgs un emocionāls. Nepaļaujies tikai uz savu individuālo viedokli par to, kādam ir jābūt šim nozīmīgajam procesam. Painteresējies, kādas ir īpašumu cenas, kādas ir tendences, ko par to domā tuvākie cilvēki un kāda ir bijusi Jūsu draugu pieredze. Tas būtiski palīdzēs izprast tirgus situāciju un pieņemt pareizāko lēmumu. Mēs – REALAT – varam būt Jūsu draugs un atbalsts šī nozīmīgā lēmuma pieņemšanā. Mūsu profesionāļi ar prieku konsultēs Jūs visos ar īpašumu saistītajos jautājumos, lai Jūs justos droši sperot nākamos soļus tā realizācijā. Pareiza partnera izvēle ir neatņemama veiksmīgas sadarbības sastāvdaļa.

2. DOKUMENTĀCIJA

Īpašums neizbēgami ir saistīts ar virkni svarīgu dokumentu, kas ir nepieciešami, lai darījums varētu notikt bez aizķeršanās un nevajadzīgiem pārpratumiem. Tāpēc savlaicīgi jāpārliecinās vai viss nepieciešamais ir pa rokai, bet, ja nav – tie būs jāsarūpē no jauna. Svarīgākie dokumenti, kas ir nepieciešami īpašuma pārdošanas darījuma uzsākšanai:

Zemesgrāmatā varēsi izņemt apliecinājumu īpašuma statusam, kā arī uzzināt par ķīlām vai apgrūtinājumiem, kas attiecas uz tavu īpašumu.

Notariāli apstiprināta kreditora piekrišana, ja nekustamais īpašums ir ķīla.

Ja esat precējies, Jums vajadzēs notariāli apstiprinātu laulātā piekrišanu īpašuma pārdošanai.

Valsts zemes dienestā varēsiet izņemt inventarizācijas lietu un zemes robežu plānu.

Vietnē www.latvija.lv vai vietējā pašvaldībā varēsi noskaidrot nodokļu nomaksas statusu. Īpašumu varēsiet pārdot tikai tad, ja tam nebūs nodokļu parādu!

Ja pircējs būs ārzemnieks, viņu var interesēt īpašuma kadastrālā vērtība. To ērti noskaidrot www.kadastrs.lv.

Ja tomēr neizdodas rast atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem, droši zvaniet REALAT ekspertiem, kuri Jums paskaidros ne tikai kādi dokumenti ir nepieciešami, bet arī kur tos saņemt no jauna, ja kādu apsvērumu dēļ neizdodas tos atrast.

3. CENAS NOTEIKŠANA

Ja nejūtaties drošs, kādu cenu piemērot Jūsu īpašumam, jautājiet REALAT ekspertiem palīdzību. Mēs piesaistīsim Jūsu īpašumam sertificētu vērtētāju, kurš iespējami precīzāk noteiks patiesu īpašuma cenu uz to brīdi. Pats paralēli apskatiet situāciju Jūsu pilsētā, lai rastos savs priekšstats par cenām par kvadrātmetru, kādā stāvoklī ir Jūsu īpašums attiecībā pret citu pārdevēju piedāvājumiem un tml. Jāņem gan vērā, ka lielai daļai sludinājumos atrodamās cenas ir par 10-20% lielākas nekā reālās darījuma cenas.

4. KVALITATĪVAS FOTOGRĀFIJAS/VIDEO/360 tūre

Jau izsenis zināms, ka pircējs vienmēr pērk ar acīm, tāpēc kvalitatīvas Jūsu īpašuma bildes un prezentācija pircējam būs viena no svarīgākajām uzmanības piesaistes atslēgām. Ja esat apveltīts ar labu fotogrāfa potenciālu te būs dažas lietas, kas Jums var noderēt:

Novāciet visas personīgās mantas, sakārtojiet telpu, sajūtiet sevī mākslinieku;

Lietojiet platleņķa objektīvu un attēlos iekļauj vismaz 3 istabas sienas, lai telpa būtu pārskatāma. Horizontālas bildes telpu parāda labāk;

Centieties fotografēt paralēli grīdas līnijai acu augstumā;

Apgaismojums ir svarīgs. Cik vien varat, izmantojiet dienas gaismu. Izvairieties fotografēt pret logu.

Parādiet visas īpašuma pievienotās vērtības – stāvlaukumu, bērnu rotaļu laukumu, dārzu, piebraucamo ceļu, smaidīgos kaimiņus un saullēktu.

Labprāt piesaistīsim savus acīgos speciālistus ar lielu pieredzi īpašumu eksponēšanā un atbilstošu foto tehniku, ja pats nejūtaties droši.

5. PIEDĀVĀJUMS

Lai arī mūsdienu mārketings ir galvenokārt balstīts uz interneta resursiem nevajag aizmirst arī par vecajām labajām ar īpašumu saistītajām avīzēm un žurnāliem. Ar vien populārāku pozīciju ieņem sociālo tīklu piesaiste arī īpašumu tirgum (kā Facebook, Twitter utml.) Jo plašākai auditorijai spēsi piedāvāt savu īpašumu, jo lielāka būs iespēja to pārdot. Te jāapbruņojas ar lielu devu pacietības, jo zvanu, rakstu, komentāru un kritikas būs daudz, tāpat kā apskatīt gribētāju, tāpēc, lai nenobiedētu īsto pircēju pret katru no interesentiem jāizturas kā pret īsto. Apraksta veidošana ir vienlīdz svarīga kā fotogrāfijas, tāpēc nepalaid garām svarīgākās detaļas (bonusi), kuras būtu jāakcentē un jāuzsver kā ieguvums nākamajam īpašniekam. Ja vajadzīgas radošas idejas īpašuma apraksta izveidošanai uzmeklējiet mūs un mēs Jums tās sarūpēsim.

6. TĀ TAS NOTIEK

Jāapzinās, ka viens īpašums nevar būt visiem pa prātam, tāpēc kāds kritizēs, kāds klusēs, bet vēl kāds būs sajūsmā. Tāpat arī ar apskates laikiem – tie būs “raibi”. Viens vēlēsies brīvdienas pavadīt apskatot potenciālās jaunās mājas, bet otrs pusdienu pārtraukumā dienas vidū. Jācenšas pielāgoties šiem laikiem, kas ir labvēlīgas attieksmes un cieņas apliecinājums pret svešinieku. Vienu dienu pār slieksni ar nevīžīgiem apaviem var pārkāpt īstais pircējs, tāpēc neskati vīru no cepures. Ja tomēr privātās lietas un darbs aizņem pārāk daudz laika, lai kvalitatīvi prezentētu īpašumu vajadzīgajā laikā – uzticiet to izdarīt mums!

7. VĒL DAŽAS SVARĪGAS NIANSES

Vēl mirklis un Tavs īpašums jau būs citu īpašnieku valdījumā, tāpēc neaizmirstiet pabrīdināt apsaimniekotāju, Latvenergo, Latvijas Gāze, Rīgas Siltums u.c., par to, ka turpmāk maksājumus veiks jaunais īpašnieks, pretējā gadījumā jaunā īpašnieka rēķini var turpināt apciemot ierasto adresātu.

Ja jūti, ka jaunajā piedzīvojumā Jums pietrūkst atbalsta – droši zvani vai raksti REALAT profesionāļiem! Mēs padarīsim Jūsu sapņu mājokļa iegādi vienkāršāku un saprotamāku, bet Jūs pašu – laimīgāku.

 

VĒLIES PIEDĀVAT MUMS SAVU ĪPAŠUMU? Spied šeit…

 

Atsauksmes no mūsu klientiem

VAI VĒLIES STEIDZAMI PĀRDOT SAVU ĪPAŠUMU?

Zvani jau tulīt +371 2230 4489 vai aizpildi formu un iesūti mums!

  Nekustamā īpašuma adrese *
  Īpašuma tips (dzīvoklis, māja, zeme, cits.) *
  Sērija (Ēkas tips) *
  Platība m2 *
  Istabu skaits *
  Stāvs *
  Īpašuma apraksts
  Vārds, Uzvārds *
  E-pasts *
  Tālr. *
  Pievienot bildes *

   

   

  Izvēlies savu Aģentu