Loading map...

Pārdod | Mājas | Investīciju projekts

Mednieku iela, Rīgas rajons, Sigulda

Pieteikt apskati
  • 33 ist.
  • 1 st.
  • 2735.00 m2
  • 537600 m2
Objekts atjaunots: 04.12.2023 | Skatījumi:
Iesaki arī citiem: Jautā ar:
Mājas | Investīciju projekts
REALAT real estate
(+371) 22304489
Sazināties

Apraksts

Unikāla iespēja iegādāties " Krimuldas muiža " kompleksu.

Krimuldas muižā ir joprojām darbojošs rehabilitācijas centrs " Krimulda ". Rehabilitācijas centrs "Krimulda" piedāvā medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus gan zīdaiņiem, gan bērniem, gan pieaugušajiem. Krimuldas muiža ir lieliska vieta pasākumu organizēšanai, Krimuldas muiža Jums piedāvā svinēt svētkus mājīgās telpās ar senatnes auru un ar brīnišķīgu skatu uz Gaujas senlejas ainavu, kā arī skaista vieta semināru un konferenču organizēšanai.

Krimuldas muiža šodien: Krimuldas muiža tiek aktīvi iesaistīta tūrismā, piedāvājot plašas atpūtas un izklaides iespējas tūristiem. Muiža piedāvā dažāda lieluma un izkārtojuma telpu īri, kā arī ēdināšanas un nakšņošanas pakalpojumus. Tāpat tiek piedāvātas ekskursijas pa Krimuldas muižas vēsturisko centru, kā arī iespējami maršruti pa Krimuldas pils un tuvāko apkārtni, piedāvājot ekskursijas maršrutu sagatavošanu atbilstoši klientu vēlmēm.

Pēdējos gados arvien vairāk tūristu vēlas apskatīt Krimuldas muižu, tādēļ no pašu darbinieku vidus tiek sagatavoti gidi, kas piedāvā dažādus tūrisma maršrutus, lai apmierinātu visu klientu vēlmes.

Krimuldas muižas darbinieki strādājuši pie dažādu pakalpojumu izstrādes, kas piesaistītu tūristus. Piemēram, nūjošanas pakalpojumu piedāvājums, kas ļauj vienlaicīgi apvienot gan veselīgu dzīvesveidu, gan muižas apkārtnes apskati. Tāpat tiek rīkoti dažādi pasākumi — Ražas svētki, Vasaras svētki, Novada svētki, izstādes, dabīgo zāļu tēju degustācijas, koncertus, u.c. pasākumus tūristu piesaistei.

Krimuldas muižas vēsture: Precīzs Krimuldas muižas celšanas gads nav zināms, taču vairums pētnieku Krimuldas pils celšanu datē ap 1848. gadu. Pils celta vecās kungu mājas vietā, Gaujas senlejas malā, un lai arī Krimuldas pils projekta autors joprojām nav zināms, šī celtne ir viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras piemēriem Latvijā. Ap 1893. gadu Krimuldas muiža piedzīvoja nopietnas izmaiņas Paula Līvena vadībā. Tika nopietni pārbūvēta Krimuldas pils, lai paplašinātu ēku un nodrošinātu ar pietiekamu dzīves telpu lielo Līvenu ģimeni. Pārbūves gaitā pils abos galos tika papildināta ar simetriskām trīs logailu asu garām piebūvēm un no nelielas vasarnīcas tipa villas pārtapa pietiekami plašā muižas dzīvojamā ēkā. Līdzīgi, kā zem vecās pils daļas, arī zem jaunajām piebūvēm tika izbūvēti pagrabi, daļā no kuru telpām pils dienvidrietumu galā ierīkota pils virtuve. Krimuldas muiža ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedre.

Krimuldas muiža atrodas Gaujas senlejas malā, Siguldas pilsētas labā krasta daļā (Krimuldā), netālu no tūristu iecienītās Gūtmaņalas, kā arī Siguldas un Turaidas pilīm. Netālu no muižas pils atrodas Krimuldas viduslaiku pils drupas. Krimuldas muiža līdz pat mūsdienām saglabājusi savu nošķirtību un 19. gadsimta "Vidzemes Šveices" muižām piemītošo noslēpumaino auru. Muižas daudzslāņainā vide rada īpašo Krimuldas šarmu, kur koka arhitektūras pērles mijas ar vēlīnā klasicisma laikā celtās pils krāšņumu.

Galvenās ēka raksturojums - kopējā platība 2735 kv.m, 3 stāvi, pagrabs, novērojumu terase.. Ēka tika nodota ekspluatācijā 1850.gadā. Pils ir labā stāvoklī, daļēji atjaunota. Visas komunikācijas, kanalizācija, centrālā apkure, elektrība, ūdens, darbojošs lifts. Dzīvojamās ēkas, noliktavas, vasarnīcas mājas, katlu telpa, ūdenstornis, vasaras kafejnīca, artēziskie urbumi. Visā īpašumā ir 17 arhitektoniskas ēkas un 53,76 ha zemes.

Stāvu raksturojums: 1.stāvs - restorāna telpas ~ 265 m2, recepcija + bārs ~ 63,5 m2, bibliotēka ~ 35 m2, salons ~ 23 m2, 1. konferenču zāle - 58,2 m2, 2.konferenču zāle - 35 m2, 4 dzīvojamās istabas. 2.stāvs - 23 dzīvojamās istabas, ziemas dārzs - 49 m2, 3.stāvs - 5 dzīvojamās istabas. Pagrabstāvs - telpas priekš SPA procedūrām, palīgtelpas, tehniskās telpas, telpas viesnīcas vajadzībām un restorāna vajadzībām.

“Cilvēki atnāk, izkarojas un aiziet, bet majestātiskais un noslēpumainais Krimuldas senlejas gars kā bija, tā ir un būs arvien”... firsts Pauls Līvens.

Lifts
Balkons/Lodžija
Autostāvvieta
Mēbelēts
Bez mēbelēm
Studio
Garderobe
Kamīns
Gāzes apkure
Vanna
Duša
Pirts/Sauna
Baseins
Mansards
Kapitālais remonts