Loading map...

Barona 6

Realizēts

Barona iela 6, Rīga,

Pieteikt apskati
Istabas: 2 - 4 | Ekspluatācijā nodots: 2021. gadā
Cena no 99 000 - 453 760 EUR
Objekts atjaunots: 22.12.2022
Iesaki arī citiem: Jautā ar:
Barona 6
REALAT real estate
(+371) 22304489
Sazināties

Apraksts

Piedāvajam augstas kvalitātes dzīvokļus pilnībā renovētā ēkā ar skatu uz Vērmanes dārzu.

Ēkā ir tikai 12 dzīvokļu, ar dažādu platību no 33 kv.m līdz 142 kv.m. Dzīvokļu griestu augstums ir no 2.9m līdz 3,5m. Pieejami plaši trīs un četru istabu dzīvokļi ar skatu uz parku, kā arī kompakti divistabu dzīvokļi, no kuru logiem paveras skats uz vēsturisko Rīgas cirka ēku.

Īpašums atrodas pašā pilsētas sirdī ar labi attīstītu infrastruktūru un plašu sabiedriskā transporta pieejamību. Turklāt jau drīzumā vien dažu minūšu attālumā būs pieejama Rail Baltic piedāvātā infrastruktūra, kas ļaus vien pāris stundu laikā nokļūt kaimiņu valstīs un nodrošinās ērtu un ātru vilcienu satiksmi ne vien uz Rīgas lidostu, bet arī uz Eiropas valstīm. Tikai dažu minūšu attālumā atrodas Vecrīga, pilsētas labākie restorāni un kultūras vietas, kā arī skaistākie Rīgas parki.

Pašlaik namā un dzīvokļos tiek pabeigti renovācijas darbi. Dzīvokļos tiek veidots dizains, kas apvieno gan vēsturisko šiku, gan mūsdienu klasiku.

Dzīvokļu viesistabās ir atjaunotas griestu vēsturiskās ģipša karnīzes ar centrālo rozeti, tādejādi saglabājot 19.gs. kultūrvēsturisko mantojumu un tam raksturīgo estētismu. Koridoros, virtuvēs, guļamistabās un sanitārajos mezglos ir izveidotas mūsdienīgas ģipša karnīzes ar slēpto apgaismojumu. Katrā telpā kā dominējošais dekora akcents ir melnā krāsa. Dzīvokļu un ēkas dizaina projektu veidoja arhitektūras un dizaina studija OPEN AD Zanes Teteres-Šulces vadībā.

Dzīvokļos ir renovētas greznas ozolkoka dubultās ārdurvis ar dekoratīvu masīvkoka karnīzi. Tāpat ir atjaunotas gan ielas, gan pagalma fasādes kāpņu telpas un greznās parādes ieejas durvis. Renovējot kāpņu telpu ir saglabāta senatnīgā aura, taču veidots mūsdienīgs dizains un apgaismojums. Ēkas vidū, kur iepriekš atradās ātrijs, jauno iedzīvotāju ērtībām ir izbūvēts lifts, kas līdz šim namā nav bijis.

Visā ēkā ir pārbūvēta apkures sistēma, uzstādīti čehu čuguna radiatori ar individuālu siltuma regulēšanas iespēju un skaitītāju katram dzīvoklim, kā arī atjaunotas senatnīgās podiņu krāsnis, kur tas bijis iespējams. Mājas iekšpagalmā ir izveidotas autostāvvietas, ko var iegādāties par atsevišķu samaksu.

Vēsture:

Dzīvojamā ēka atrodas Kr. Barona ielas sākuma posmā, kur valda 19. gadsimta otrajai pusei raksturīgā reprezentatīvā mūra apbūves. Šis nams veido nozīmīgu Kr. Barona ielas kultūrvēsturiskās apbūves fragmentu un graciozi iekļaujas pilsētas ainavā. Namam ir pieci stāvi, pirmajā stāvā ir izvietotas komerctelpas, savukārt no otrā līdz piektajam stāvam izvietoti grezni dzīvokļi ar skatu uz Vērmanes dārzu - vienu no krāšņākajiem un senākajiem Rīgas parkiem.

Ēka Kr. Barona ielā 6 ir celta 1880. gadā kā īres nams pēc arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa projekta.

Pazīstamais arhitekts ir projektējis apmēram trešo daļu no visām tā laika Rīgas bulvāru loka ēkām, tajā skaitā arī Kr. Barona ielai blakus esošo Rīgas cirka ēku.

Kr. Barona iela Rīgas kartē tika iezīmēta 1858. gadā Rīgas vaļņu nojaukšanas laikā, bet tikai 65 gadus vēlāk, 1923. gadā iela ieguva savu tagadējo ielas nosaukumu. Krišjānis Barons ir izcilākais latviešu literatūras pārstāvis, pēc profesijas – skolotājs, plašāk zināms kā rakstnieks un publicists. Barons bija Rīgas Latviešu biedrības goda biedrs, taču nozīmīgāko ieguldījumu latviešu literatūras vēsturē sniedzis, izveidojot tautasdziesmu jeb dainu krājumu, tādējādi iegūstot vārdu Dainu tēvs un 2004.gadā atzīts par visu laiku ievērojamāko Latvijas personību.

Lifts
Balkons
Terase
Pazemes autostāvvieta
Virszemes autostāvvieta
Pilna apdare
Daļēja apdare
Baltā apdare
Bez apdares
Mēbelēts
Iebūvēta virtuve
Bez mēbelēm
Iebūvēti skapji
Garderobe
Kamīns
Gāzes apkure
Regulējama apkure
Dzīvā apsardze
Namrunis
Signalizācija
Vanna
Duša
Pirts/Sauna
Baseins
Studio
Mansards
Divi līmeņi
Bērnu laukums
Koplietošanas terase
Velo novietnes
Blakus ūdenstilpne

Īpašumi projektā

Līdzīgi īpašumi nav atrasti.
Istabu skaits Platība Stāvs Balkons Cena Cena par m2 Objekta ID Statuss