Loading map...

Cēsu 23

Realizēts

Cēsu iela 23, Rīga,

Pieteikt apskati
Ekspluatācijā nodots: 2010. gadā
Cena no 1 450 EUR
Objekts atjaunots: 22.12.2022
Iesaki arī citiem: Jautā ar:
Cēsu 23
Nav norādīts
Sazināties

Apraksts

Māja Cēsu 23

Daudzdzīvokļu nams Cēsu ielā 23 atrodas 15 minūšu gājienā no Vecrīgas. Šo namu 1908. gadā projektēja arhitekts Konstantīns Pēkšēns, un tas tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem jūgendstila arhitektūras paraugiem Rīgā. Ēkas vēsturiskā vērtība un nepieciešamība pēc renovācijas bija iemesls tam, ka 2010. gadā īpašumu iegādājās kompānija «Dekarta Property». Uzņēmums veica gan ēkas fasādes restaurāciju, gan arī visas mājas modernizāciju. Tika nomainīti pārsegumi, uzstādīti lifti, veikta dzīvokļu pārplānošana, pilnībā nomainīta iekšējā elektroinstalācija un visos dzīvokļos uzstādīti moderni pakešu logi un santehnika.

Pēc restaurācijas ēka Cēsu ielā 23 tika pārvērsta par ērtu un modernu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju. Uz daudzu Rīgas centra namu fona, kurās uz augšējiem stāviem jādodas kājām, šī ēka izceļas ar ierīkotajiem liftiem. Dzīvokļu plānojuma pārstrāde sniedza pārsteidzošu rezultātu – miniatūrās un neērtās telpas nu ir vērienīgas un funkcionālas.

Cēsu ielā 23 var iegādaties divistabu, trīsistabu un četristabu dzīvokļus. Ekskluzīvs piedāvājums – divstāvu dzīvokļi sestajā un mansarda stāvos no Cēsu ielas puses un piektajā un mansarda stāvos no Mēness ielas puses. Nama pirmajā stāva ierīkotas komerctelpas, pagrabstāvā – pieliekamie, kurus izīrēs vai pārdos īrniekiem.

Atrašanās vieta: Rīga, Cēsu iela 23

Celtniecības gads: 1908 gads

Arhitekts: Konstantīns Pēkšēns

Status: Rekonstrukcijas projektēšana

Nodošana ekspluatācijā: 15.09.2012

Kopējā mājas platība, m2: 3764

Komerctelpu platība, m2: 607,9

Dzīvojamā mājas platība, m2: 3172,6

Stāvu skaits: 6

Pagrabstāva platība, m2: 520.3

zīvot Cēsu ielā ir ļoti ērti - līdz Vecrīgai var viegli un ātri nokļūt gan ejot ar kājām, gan braucot ar automašīnu vai sabiedrisko transportu. Brīvības iela, kas vijas paralēli Cēsu ielai, ir centrālā pilsētas iela. Mājai «Cēsu 23» ir daudz priekšrocības – piemēram, tikai dažu soļu attālumā no nama atrodas Barona kvartāls. Lielākā Cēsu ielas 23 priekšrocība ir skolu izvēle. Tās ir «top 5» pārstāves - Franču licejs un Rīgas Centra humanitāra vidusskola, kā arī plaši pazīstamas «mazās» skolas.

Mājas vēsture

Mājas vēsture

Dzīvojamais nams Cēsu ielā 23 ir celts 1908. gadā pēc slavenā latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta. Šis būvmākslinieks tiek uzskatīts par vienu no labākajiem tā laika sava aroda meistariem. Pēc viņa veidotajiem projektiem uzbūvētas vairāk nekā 250 Rīgas ēkas. Ēka Cēsu ielā 23 tika celta kā tipisks Rīgas centra projekts XX gadsimta sākumā. Viens no pirmajiem ēkas namīpašniekiem bija Kārlis Bušs. Viņš izīrēja dzīvokļus rīdziniekiem līdz XX gadsimta 40. gadiem. Mājas īrnieki bija turīgi pilsoņi – valsts un pašvaldības ierēdņi, kā arī ievērojamu kultūras darbinieku ģimenes.

Pēc Padomju varas iestāšanās ēka tika nacionalizēta, privātīpašumā tā atkal nonāca pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

2010. gadā namu Cēsu ielā 23 nopirka kompānija SIA «Dekarta Property» un uzsāka tā atjaunošanu. Tika veikta fasādes restaurācija un nostiprināšana, kā arī nama iekšējo konstrukciju atjaunošana. Restaurācija, pielietojot jaunās tehnoloģijas un mūsdienu iespējas ļāva saglabāt oriģinālo nama arhitektūru un nodrošināt maksimālu komfortu jaunajiem mājas iedzīvotājiem.

Lifts
Balkons
Terase
Pazemes autostāvvieta
Virszemes autostāvvieta
Pilna apdare
Daļēja apdare
Baltā apdare
Bez apdares
Mēbelēts
Iebūvēta virtuve
Bez mēbelēm
Iebūvēti skapji
Garderobe
Kamīns
Gāzes apkure
Regulējama apkure
Dzīvā apsardze
Namrunis
Signalizācija
Vanna
Duša
Pirts/Sauna
Baseins
Studio
Mansards
Divi līmeņi
Bērnu laukums
Koplietošanas terase
Velo novietnes
Blakus ūdenstilpne

Īpašumi projektā

Līdzīgi īpašumi nav atrasti.
Istabu skaits Platība Stāvs Balkons Cena Cena par m2 Objekta ID Statuss