Loading map...

Ģertrūdes 23

Realizēts

Ģertrūdes iela 23, Rīga,

Pieteikt apskati
Ekspluatācijā nodots: 2013. gadā
Cena no 2 140 EUR
Objekts atjaunots: 14.03.2023
Iesaki arī citiem: Jautā ar:
Ģertrūdes 23
REALAT mājokļi
(+371) 22304489
Sazināties

Apraksts

Projekts paredz slavenā Rīgas arhitekta E.Laubes nacionālā romantisma stilā radīto ēku grupas rekonstrukciju. Ēku komplekss būvēts 1909.gadā un ir arhitektūras piemineklis.

Ēku kompleksa rekonstrukcijas projekts paredz šādu darbu veikšanu:

koka pārsegumu nomaiņa ar dzelzsbetona pārsegumiem

jaunu liftu uzstādīšana

autonoma gāzes apkures mezgla uzstādīšana visam ēku kompleksam ar individuāliem siltuma skaitītājiem katrā dzīvoklī

visu inženierkomunikāciju nomaiņa

logu nomaiņa

ēku kompleksa fasādes restaurācija

Stils

19. un 20.gadsimtu mijā eklektisma stilu aizstāj jauni stili mākslā un arhitektūrā, pirmam no kuras kļuva Modern, kas nosaukts par godu Parīzes galerijai "La Maison Moderne" (Mūsdienu Nams). Modern stila arhitektūrai bija raksturīga tiekšanās radīt estētiski skaistas un funkcionālas ēkas. Liela uzmanība tika pievērsta ne tikai ēku ārējam izskatam, bet arī interjeram, kurš tika veidots ļoti pārdomāti un rūpīgi. Visiem ēku konstruktīviem elementiem – kāpnēm, durvīm, pīlāriem, balkoniem – piemita mākslinieciska forma un apstrāde. Par Modern stila filozofijas galveno saukli kļuva „art, as a way of life” jeb „māksla kā dzīves stils”.

Modern stilā radītie priekšmeti sevī apvieno gan mākslas, gan utilitārās funkcijas, iesaistot mākslas pasaulē visas cilvēces darbības sfēras. Citās valstīs modern stilam ir daudz sinonīmu: ASV – „tiffany” (par godu Tiffany & Co), Francijā – „art nouveau” un „fin de siècle” (burtiskā nozīmē – „gadsimta beigas”), Vācijā – „Jugendstil” (pēc 1896.gada dibināta ilustrēta žurnāla „Die Jugend” , jūgendstils), Austrijā – „Secessionsstil”, Lielbritānijā – „modern style”.

20.gadsimta sākumā Nacionālā Romantisma stils ir izpaudies kā atbildes reakcija uz jūgendstila izpausmēm Rīgas arhitektūrā un ir organiski savienojies ar jūgendstilu, kuram bija raksturīga atteikšanās no visa vecā, neērtā un tikai visa jaunā, praktiskā atzīšana. Tādēļ jau 1905.gadā Rīgā ir parādījušies jaunā stila pirmie paraugi – E. Laubes projektētie darbi. Jaunā stila ēkām bija raksturīgas šādas iezīmes: dabā sastopamu materiālu izmantošana ēkas fasādes dekorām (raupjš akmens, raupjš apmetums utt.), koka elementi, etniskais raksts.

Jaunais stils akcentēja vertikālās līnijas – erkeri, starpstāvu ornaments, vertikāli izstiepti torņi. Latviešu romantisms pilsētas daudzstāvu namu arhitektūrā kļuva par jaunās buržuāzijas finanšu labklājības rādītāju. Var apgalvot, ka šis stils, kurš attīstījās uz nacionālas etnogrāfiskas augsnes, kalpoja namu īpašnieku un komersantu komerciālām interesēm, jo uzskatāmi demonstrēja šī stila ēku īpašnieku stabilu labklājības līmeni.

Lifts
Balkons
Terase
Pazemes autostāvvieta
Virszemes autostāvvieta
Pilna apdare
Daļēja apdare
Baltā apdare
Bez apdares
Mēbelēts
Iebūvēta virtuve
Bez mēbelēm
Iebūvēti skapji
Garderobe
Kamīns
Gāzes apkure
Regulējama apkure
Dzīvā apsardze
Namrunis
Signalizācija
Vanna
Duša
Pirts/Sauna
Baseins
Studio
Mansards
Divi līmeņi
Bērnu laukums
Koplietošanas terase
Velo novietnes
Blakus ūdenstilpne

Īpašumi projektā

Līdzīgi īpašumi nav atrasti.
Istabu skaits Platība Stāvs Balkons Cena Cena par m2 Objekta ID Statuss