Īres tirgus ‘’bums’’ – Ar kādām pārmaiņām rēķināties šogad?

realat.lv īres tirgusNav noslēpums, ka laika sprīdis no augusta līdz pat oktobra mēneša sākumam nekustamo īpašumu tirgū tiek dēvēts par gada ‘’karstāko’’ īres periodu. Protams, šī kulminācija nav nekāds izņēmums arī 2021.gadā – lai gan jaunas tendences konkrētajā segmentā nav novērotas, pieprasījums no īrēt gribētāju puses ir nemainīgi augsts. Taču kādas izmaiņas vērojamas īres īpašumu piedāvājuma aizkulisēs, un vai šis gads īrēt gribētājiem ir nesis būtiskas izmaiņas cenu pieauguma ziņā? Lasiet un iepazīstieties ar aktuālākajām niansēm šā brīža īres tirgū!

 

Augstā aktivitāte īres segmentā rezultējusies ar cenu pieaugumu

Izteikti augstā aktivitāte un kustīgums, kas šobrīd vērojams īres tirgus segmentā, ir atnesis nelielas, taču vērā ņemamas pārmaiņas kā īrniekiem, tā īpašumu izīrētājiem. Lai gan tūristu, studentu un diplomātu pieplūdums šogad ievērojami sarucis sakarā ar COVID 19 izraisītajiem ierobežojumiem, pieprasījuma pieaugums salīdzinājumā ar 2019./2020.gadu ir audzis, tādējādi sekmējot īres īpašumu cenu pieaugumu aptuveni 5 līdz 10 procentu robežās novēro REALAT dzīvojamā fonda aģenti. Jāteic, ka tipisks īres īpašumu sadārdzinājums parasti manāms tieši septembrī, kad pieprasījuma līmenis pēc īres dzīvokļiem nereti pārsniedz esošā piedāvājuma iespējas – tiesa, šim sezonai raksturīgajam ‘’uzcenojumam’’ ir tendence kristies sākot ar oktobra mēnesi jeb apkures sezonas uzsākšanos. 

Pieprasījuma skalas augšgalā joprojām divistabu dzīvokļi

Arī šogad vislielāko popularitāti lielpilsētu, kā arī piepilsētu ekonomiski aktīvajās teritorijās iemantojuši divistabu dzīvokļi, kuru īres cenas vidēji sasniedz aptuveni 350 līdz 400 eiro lielu atzīmi. Ir vērts pieminēt, ka pažreizējais īres tirgus ‘’bums’’ iezīmējis īpaši augstu pieprasījumu pēc īpašumiem renovētās mājās; pieprasījums šajā sfērā krietni pārsniedz esošā piedāvājuma robežas, kas pavisam noteikti atstāj iespaidu uz šo īpašumu izcenojumiem, kas sastāda jau vidēji 450 līdz 550 eiro lielu atzīmi.

Neliels pieprasījuma pieaugums šogad saskatāms arī attiecībā uz trīsistabu dzīvokļiem, kas īrniekiem šosezon varētu izmaksāt aptuveni 500 līdz 600 eiro robežās atkarībā no īpašuma lokācijas, dizaina īpatnībām un, protams, dažādiem apkārtējās vides faktoriem (sabiedriskā transporta plūsmas pieejamības, sadzīves procesiem būtiskās infrastruktūras sasniedzamības utt.).

Nepaļaujieties uz veiksmi – Uzticiet īpašumu jomas profesionāļiem!

Augsts profesionālisma līmenis, konkurētspējīgas mārketinga stratēģijas un padziļināta interese klienta vēlmju atspoguļošanai reālos rezultātos – ‘’REALAT’’ nekustamo īpašumu aģenti palīdzēs sagatavot ar Jūsu īpašumu saistītās īres piedāvājuma nianses (profesionālas foto sesijas, 3D vizualizācijas, individuālas objekta virzīšanas stratēģijas izveide utt.), lai Jūsu īpašums esošajā tirgus situācijā tiktu realizēts pēc iespējas ātrāk, efektīvāk, kā arī sniegtu labāko iespējamo finansiālo pienesumu Jūsu maciņam. Ļaujiet gada ‘’karstākajam’’ īres periodam strādāt Jūsu labā; nāciet un izvēlieties savu NĪ aģentu pie realat.lv !

 

VAI VĒLIES IZĪRĒT SAVU ĪPAŠUMU?

Aizpildi šo īso formu un mūsu īres darījumu vadītājs ar jums sazināsies pāris stundu laikā!

  Apraksts

  Vārds, Uzvārds *

  E-pasts *

  Tālr. *

  Jaunākā ziņas

  Izvēlies savu Aģentu