Nekustamo īpašumu tirgus Liepājā

Liepājas nekustamā īpašuma tirgus

Jaunas tendences, būtiskas nianses un citi svarīgi novērojumi

Septembra mēnesim ieviešot ikgadējo pārmaiņu vilni dzīvokļu īres tirgus sektorā, neizbēgamas izmaiņas, nenoliedzami, vērojamas ikkatrā no Latvijas lielpilsētām un to ekonomiski aktīvajām piepilsētas teritorijām. Protams, arī Liepāja un ar to saistītās platības nav nekāds izņēmums – pieprasījumam pēc ilgtermiņa īres dzīvokļiem krietni pārsniedzot esošā piedāvājuma iespējas, īpašumu īres cenas turpina pieaugt, vidēji svārstoties 200 līdz pat 400 eiro robežās. Jāteic, ka īres segments Liepājā nav vienīgais sektors, kas pēdējā gada laikā piedzīvojis vērā ņemamas pārmaiņas; par to un citām aktuālām niansēm Liepājas NĪ tirgū lasiet tālākajā rakstā!

Dzīvokļu tirgus aktivitāte Liepājā joprojām pieaug

Salīdzinot šā brīža Liepājas dzīvokļu tirgū valdošo aktivitāti ar 2019./2020. gadu, jāsecina, ka vērojams aktivitātes pieaugums teju veselu 5 procentu apmērā. ‘’REALAT’’ pārstāvji uzsver, ka lielākais intereses pieplūdums vēl arvien ieskauj tieši divistabu un trīsistabu dzīvokļu sektoru tādās apkaimēs kā Centra rajons, Ezerkrasts, Dienvidrietumu rajons, Laumas rajons. Likumsakarīgi, ka līdz ar paaugstināto interesi kāpušas arī dzīvokļu pārdošanas cenas, kas dotajā brīdī sasniedz pat 1’000 eiro un vairāk par kvadrātmetru par labā tehniskā stāvoklī esošu dzīvokli kādā no Liepājas pirmskara ēkām.

Jaunas tendences privātmāju un apbūves gabalu sektoros

Ir vērts atzīmēt – Liepājā ievērojami audzis pieprasījums arī pēc privātmājām pilsētas un tās tuvākās apkārtnes (20 līdz 30 km) robežās; īpaša interese novērojama to īpašumu sektorā, kuru cena nepārsniedz 100’000 eiro slieksni. Tāpat kāpusi interese arī apbūves gabalu sektorā – pircēji ir maksimāli fokusēti tieši uz privātmāju būvniecībai paredzētajiem apbūves gabaliem, taču diemžēl šādu objektu skaits Liepājā un tās apkaimē ir gana ierobežots.

Pircējiem jārēķinās ar 20 – 30 % lielu personīgo ieguldījumu

‘’REALAT’’ pārstāvji piebilst, ka nekustamā īpašuma iegādei Liepājā un tai pieguļošajās teritorijās visai bieži tiek izmantots bankas hipotekārais kredīts. Tā kā šāda finansējuma noformēšanai nepieciešams īpašuma novērtējums, pircējiem jārēķinās, ka nekustamo īpašumu vērtējuma cenas Liepājā dotajā brīdī ir apmēram par 20 procentiem zemākas nekā tirgus cenas, tādējādi rezultējoties ar 20 līdz 30 procentu lielu personīgo līdzekļu ieguldījuma nepieciešamību apmērā no īpašuma summas.

‘’REALAT’’ – Jūsu labā roka nekustamo īpašumu pasaulē

Vēlaties pārdot, iegādāties, īrēt vai izīrēt īpašumu Liepājas pilsētā vai tās apkārtnē, taču neesat drošs par savām spējām patstāvīgi iegūt vēlamos rezultātus? Ņemiet vērā, ka ‘’REALAT’’ pakalpojumi tagad pieejami arī Liepājā, kā arī Liepājas rajonā – mūsu pārstāvji parūpēsies par Jūsu vīzijas ieviešanu reālajā dzīvē, kā arī nodrošinās augstu kvalitāti visos ar nekustamo īpašumu saistītajos procesos. Uz drīzu un maksimāli rezultatīvu sadarbību!

 

VAI VĒLIES PĀRDOT SAVU ĪPAŠUMU?

Zvani jau tulīt +371 2230 4489 vai aizpildi formu un iesūti mums!

    Apraksts

    Vārds, Uzvārds *

    E-pasts *

    Tālr. *