Noskaidro, kā jūsu prasītā cena ietekmē pārdošanas termiņus!

Nekustamā īpašuma atbilstošas cenas noteikšana ir viena no galvenajām prioritātēm, ja plānojat pārdot savu īpašumu par maksimāli iespējamo cenu, taču tajā pašā laikā tas var būt arī viens no sarežģītākajiem uzdevumiem. Ja jūsu īpašuma cena ir būtiski augstāka par tirgus vērtību, pastāv risks neuzrunāt nopietnus un kvalificētus pircējus. Savukārt, ja jūs cenšaties piedāvāt savu īpašumu par zemāku cenu nekā tirgus vērtība, tas var piesaistīt lielu interesi, tomēr gala piedāvājumi un sarunas var rezultēties mazāk ienesīgi jūsu īpašumam.

Svarīgi atcerēties, ka tirgus vienmēr pielāgosies jūsu īpašuma patiesajai vērtībai. Sākot jau no sākuma, ir vērts iegūt reālistisku tirgus vērtību no pieredzējuša īpašuma aģenta, kurš rūpīgi izvērtē tirgu, lai jūs saprastu, kādā cenā jūsu īpašumam vajadzētu atrasties. Citi faktori, kas ietekmē jūsu īpašuma pievilcību tirgū, ietver jūsu īpašuma stāvokli un īpašuma aģenta rīcību. Lielākoties cenai ir spēks risināt dažādas problēmas, kas jūsu īpašumam varētu būt. Katram īpašumam ir cena, kas piesaistīs potenciālos pircējus!

Īpašuma cenu piramīda demonstrē līdzsvaru, nosakot jūsu īpašuma patieso tirgus vērtību. Kad prasītā cena ir pārāk augsta salīdzinājumā ar tirgus vērtību, potenciālo pircēju pieprasījums, kas apskatīs īpašumu, samazinās. Savukārt, kad cena sāk tuvoties vai pat nokrist zem tirgus vērtības, pieaug potenciālo pircēju interese par īpašumu.

30 DIENAS CENA

(Mūsu rekomendācija)

Lai veiktu ātrāku realizāciju, ir jākonkurē ar labāku, konkurētspējīgāku cenu. Tirgus vērtību galvenokārt ietekmē īpašuma atrašanās vieta, tā platība un stāvoklis. Nekustamā īpašuma aģenti ir motivēti sazināties ar saviem klientiem un informēt par piedāvātajiem īpašumiem, nevis gaidīt, kad pircēji atradīs sludinājumus paši.

Šī cena ir līdzvērtīga tirgus cenai, vai kas nedaudz zemāka par tirgus vērtību.
Tirgus vērtību arī nosaka, veicot salīdzinājumu ar jau pārdotiem īpašumiem.
Diemžēl 75% no visiem piedāvātajiem īpašumiem, kuri tiek izlikti pārdošanā ir par 10-15% augstāku cenu, nekā pašreizējā tirgus vērtība.

 

60 DIENAS CENA

Šī ir cena, kura ir nedaudz virs īpašuma tirgus vērtības. Tas nozīmē, ka nosakot šo cenu, iespējams cenšaties iegūt lielāku summu par īpašuma, nekā pašreizējā vērtība tirgū.

Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka, ja izmantojat stratēģiju “nekur nesteidzos”, tas var radīt nepieciešamību gaidīt ilgāk, pirms jūsu īpašums tiks pārdots. Tas ir saistīts ar to, ka potenciālie pircēji var nepamanīt šo piedāvājumu, vai arī meiģināt piedāvāt krietni zemāku cenu, kas savukārt var aizkavēt pārdošanas procesu. Tāpēc, izvēloties šo cenu, ir jābūt gataviem uz kaut nedaudz ilgāku gaidīšanas laiku, lai atrastu piemērotu pircēju, kurš ir gatavs samaksāt šo nedaudz augstāko cenu.

 

90+ DIENAS CENA

Šī cena ir augsta, un īpašuma aģenti bieži to uzskata par pārmērīgi augstu vai izmanto tādas izteiksmes kā “pārcenots.” Tā rezultātā var notikt tas, ka aģenti cenšas izvairīties no apskates un iespējams, nemotivē savus klientus apskatīt šo īpašumu.

Bieži izvēloties šo cenu, jums būs nepieciešams samazināt cenu uz leju vairākas reizes, kamēr īpašums būs tirgū. Šāds cenu korekciju biežums var radīt potenciālajiem pircējiem iespaidu, ka jūsu īpašums ir ilgi stāvējis tirgū un iespējams ir kādas problēmas ar to.

Turklāt ir jāņem vērā, ka, uzturot īpašumu tirgū ilgu laiku, var rasties nepieciešamība vienmēr būt gataviem īpašumu rādīt potenciālajiem pircējiem. Tas var būt gan laikietilpīgi, gan kaitinoši, jo īpašumu vienmēr ir jāsagatavo apskatei.

Kopumā, sākot ar pārāk augstu cenu, jūs riskējat beigu beigās pārdot savu īpašumu pat par zemāku cenu nekā tā patiesā tirgus vērtība. Šī opcija nav ieteicama vairumā gadījumu, un ir ieteicams rūpīgi izvērtēt savas cenas stratēģiju, lai sasniegtu veiksmīgu pārdošanu.

 

realat.lv/lv/pardevejiem