Atbalsta grozījumus nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības strauja pieauguma novēršanai

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz uz vienu gadu atlikt jaunas kadastrālās vērtības noteikšana nekustamajiem īpašumiem, vēl 2017.gadā saglabājot to pašreizējā līmenī.

Saskaņā ar spēkā esošo regulējumu no 2017.gada 1.janvāra kadastrālā vērtība būtu jāaprēķina, nodrošinot tās atbilstību nekustamā īpašuma tirgus cenām vidēji 85% apmērā.

Jaunā kadastrālo vērtību bāze valdībai būtu jānosaka līdz šā gada 15.jūnijam, aģentūru BNS iepriekš informēja parlamenta Preses dienestā. Taču nosakot kadastrālo vērtību jaunajiem mājokļiem atbilstoši tirgus situācijai, vietām veidotos nesamērīgs nekustamā īpašuma nodokļa pieaugums. Piemēram, jaunajos projektos vērtības pieaugums paredzams divas reizes, tāpēc bija nepieciešams rast risinājumu, lai ierobežotu nekustamā īpašuma nodokļa apmēru.

Likums noteiks, ka jauno kadastra vērtības aprēķinu sāk piemērot no 2018.gada 1.janvāra. Savukārt kadastrālo vērtību bāzi 2018.-2019.gadam izstrādā atbilstoši situācijai nekustamā īpašuma tirgū, kāda tā bija uz 2015.gada 1.jūliju.

financenet.tvnet.lv