Būvniecības tirgū nākotnē var veidoties burbulis

Būvniecības uzņēmumiem nākamie pāris gadi būs diezgan izaicinoši, taču pēc tam sekos lielie projekti, prognozē SEB korporatīvo klientu konsultāciju vadītājs Deniss Podļeskis.

Viņš stāsta, ka tirgus dalībnieki pēdējā laikā fokusējas uz eksportu un skatās, kā var diversificēt savu biznesu. Viņi eksportē celtniecības materiālus, inženierpakalpojumus un veic būvniecības darbus ārvalstīs, skaidro eksperts.

Viņš iesaka nākamajos gados sektora dalībniekiem diversificēt biznesu uz nekustamo īpašumu attīstīšanu un būvmateriālu ražošanu, kas ļaus pārdzīvot nākamos 2 gadus, ņemot vērā, ka darbu apjoms ir ievērojami samazinājies.

D. Podļeskis paredz, ka būvniecības uzņēmumiem nākamie gadi būs diezgan izaicinoši, taču pēc tam sekos lielie projekti, piemēram, Rail Baltica un enerģētikas tirgs projekti, tomēr šajā gadījumā pastāv jautājums par nozares kapacitāti – vai ar esošajiem resursiem uzņēmumi tos spēs realizēt, tādēļ pastāv iespēja, ka nākotnē atkal varētu veidot burbulis

Pēc viņa domām, iespējas būs uzņēmumiem ar stipru eksportu un diversifikāciju, šīs kompānijas spēs nostiprināt pozīcijas tirgū, tāpat ir iespējamas līderu izmaiņas.