Igaunijas investors būves Ķengaragā

 

 

Latvijas nekustamā īpašuma tirgū jauna debija – savu biroju Rīgā ir atklājis Igaunijas uzņēmums Kaamos Kinnisvara. Iepazīstinot ar sevi, galvaspilsētas pircējiem tas piedāvā jaunu dzīvojamo māju projektu Divi krasti. Turpmākie attīstības plāni paredz, ka Igaunijas uzņēmumam Latvijas tirgus būs kā otrs tuvākais radinieks.

Latvijas nekustamā īpašuma tirgū jauna debija – savu biroju Rīgā ir atklājis Igaunijas uzņēmums Kaamos Kinnisvara. Iepazīstinot ar sevi, galvaspilsētas pircējiem tas piedāvā jaunu dzīvojamo māju projektu Divi krasti. Turpmākie attīstības plāni paredz, ka Igaunijas uzņēmumam Latvijas tirgus būs kā otrs tuvākais radinieks.

Kaamos ir 2002.gadā dibināts koncerns, kas Igaunijas tirgū ir labi pazīstams. Kaut vai tas vien, ka viena koncerna daļa – Kaamos Kinnisvara – pēdējā laikā Tallinā būvē apmēram 300 jaunu dzīvokļu gadā (atbilst 10% no visa Igaunijas galvaspilsētas jauno projektu tirgus). Šis ir trešais augstākais rādītājs šajā valstī. Par uzņēmuma vizītkarti komerciālajā sektorā var uzskatīt Tallinas biznesa centru Tammsaare (tā platība ir vairāk nekā 22 000 kvadrātmetru, to uzskata par Igaunijas lielāko biroju ēku). Uzņēmumam ir arī citi komerciālie objekti. Kaamos pilda gan projektu pasūtītāja, gan ģenerāluzņēmēja lomu. Pašlaik, piemēram, Tallinā tas veic tirdzniecības centra būvniecību 24 000 kvadrātmetru platībā, par kura nomnieku kļūs Depo DYI – lielākais Latvijas būvmateriālu tirdzniecības uzņēmums.

Igaunijas koncerna sastāvā veiksmīgi darbojas Igaunijas kokapstrādes uzņēmums – Kaamos Timber (turklāt tā struktūrvienība darbojas arī Baltkrievijā). Starptautiska darbība periodiski notiek arī Kaamos citās nekustamā īpašuma struktūrvienībās, izņemot Igauniju un Baltkrieviju; koncerns kādu laiku attīstīja savus projektus Gruzijā un Somijā. Pagājušajā gadā Igaunijas uzņēmuma apgrozījums sasniedza 68 miljonus eiro.
„Pirmo reizi par darbības uzsākšanu Latvijas tirgū Kaamos domāja vēl pirms desmit gadiem. Toreiz tas neizdevās, bet pašlaik ir īstais brīdis. Uzskatot Latvijas galvaspilsētas tirgu par pievilcīgu jauno projektu segmentā ar pabeigto dzīvokļu cenu līdz 2 000 eiro par kvadrātmetru. Igaunijas uzņēmums pieņēma lēmumu uzsākt šeit savu darbību. Mūsu mērķis ir kļūt par vienu no lielākajiem Rīgas apbūvētājiem. Ceram, ka Latvijas jauno projektu tirgus uzņēmumam kļūs par otro – pēc igauņiem – tuvāko radinieku,” šādus ambiciozus plānus sarunā ar žurnālu M2 un portālu varianti.lv dzirdam no Kaamos struktūrvienības Latvijā vadītāja Armanda Buka-Vaivada.
Lai īstenotu savu mērķi, Kaamos darbam ķērās klāt pamatīgi: uzņēmuma portfelī jau ir vairāki zemesgabali jaunu projektu būvniecībai. Savukārt dzīvojamais komplekss Divi krasti, kura būvniecība tika uzsākta ziemas sākumā galvaspilsētas Ķengaraga mikrorajonā būs kā debija.
„Divi krasti ir divas piecstāvu mājas. Tās atradīsies privātā, plašā un iežogotā teritorijā, burtiski vienas minūtes gājiena attālumā no Daugavas krastmalas, tā ir vieta ar ļoti labu infrastruktūru. Mājas būvēsim atbilstoši pārbaudītiem Igaunijas standartiem. Šis projekts būs mūsu vizītkarte, un tas būs pamats turpmākajai veiksmīgai darbībai Rīgas jauno mājokļu segmentā,” visaugstāko darbu izpildes kvalitāti garantē Armands Buks-Vaivads.
Katrā piecstāvu mājā būs 66 dzīvokļi (kopā 132). Dzīvokļu tirdzniecība notiek tajā mājā, kura pašlaik tiek būvēta (otrās ēkas būvniecība sāksies pavasara beigās). Potenciālajiem pircējiem ir pieejami pārdomāti izplānoti dzīvokļi ar vienu, divām un trim guļamistabām (kopējā platība ir 33 − 74 kvadrātmetri). Pirmā stāva dzīvokļi ir projektēti ar terasēm, bet visi pārējie – ar saviem balkoniem. Visi dzīvokļi būs ar pilno apdari un griestu augstumu – 2,65 metri.
Abu māju kāpņu telpās apmeklētājus un iedzīvotājus sagaidīs plašas ieejas (lobiji), bet nokļūšanai uz augstākiem stāviem varēs izmantot mūsdienīgus, klusus liftus. Telpas iedzīvotāju personisko mantu glabāšanai atradīsies ēkas pirmajā stāvā. Šeit būs kopīga telpa ratiņu un velosipēdu glabāšanai.
„Dzīvokļa ar pilno apdari cena sākas no 1 390 eiro par kvadrātmetru. Tā ir orientējošā cena pirmā stāva dzīvokļiem ar lielu terasi. Augstākā vienas vienības cena mums ir 2000 eiro par kvadrātmetru. Visa summa: vislētākais dzīvoklis ir pieejams par 58 000 eiro, visdārgākais – par 131 000 eiro. Dzīvokļu rezervācija jau ir sākusies. Lai to iegādātos, ir jāiemaksā 10% no vēlamā mājokļa vērtības. Atlikušais maksājums – pēc būvniecības pabeigšanas. Divu krastu pirmās mājas pabeigšana tiek plānota 2020.gada decembrī, otrās – 2021.gada vidū,” darījuma finansiālo pusi skaidro Oksana Pedele, Kaamos pārdošanas vadītāja.
Projekta teritorijā tiek saglabāti visi koki. Turklāt tiks iekārtots bērnu rotaļu laukums, paredzētas autostāvvietas iedzīvotājiem. To cena ir 5 000 − 6 500 eiro. Iedzīvotāju drošību nodrošina diennakts teritorijas videonovērošanas sistēma, ir paredzēti domofoni. Master Key sistēmas atslēgas ļauj iedzīvotājiem ar vienu atslēgu atvērt gan žoga vārtus, gan ieeju kāpņu telpā, gan pastkastīti.
„Projektam ir ļoti pievilcīga vieta – blakus ir brīnišķīga promenāde gar Daugavu. Turklāt Ķengarags nav izlutināts ar jaunu mājokļu piedāvājumu, tāpēc par šī projekta likviditāti esam pārliecināti,” skaidri paziņo Kaamos Latvijā vadītājs. Pašlaik koncentrējam savu uzmanību uz Diviem krastiem, taču mēs turpināsim gatavot nepieciešamos dokumentus citiem Rīgas dzīvojamajiem projektiem. Nākamais projekts ir Hagen Āgenskalnā. Tajā būs pieejami apmēram 300 dzīvokļu, un šobrīd papīra formātā ir tikai viena māja ar 64 dzīvokļiem. Vēl viena projekta vieta atrodas Mežaparkā. Un tam ir tikai vispārīgas aprises: tiek plānots, ka tiks uzbūvēti divi divpadsmitstāvu nami.
– Mūsu veiktā Rīgas tirgus analīze liecina par ilgtspējīgu pieprasījumu pēc jauniem budžeta klases mājokļiem. Mēs neredzam nekādu pamatu, lai notiktu negatīvas izmaiņas. Pieprasījums ir mierīgs un veselīgs, nav nekādu buma pazīmju vai gluži otrādi – panikas. Šāds pieprasījums ļauj mierīgi plānot savu darbību turpmākajos gados,” sarunā ar žurnālu M2 un portālu varianti.lv viedokli apkopo Kaamos struktūrvienības Latvijā vadītājs Armands Buks-Vaivads.

 

varianti.lv