Investējot sešus miljonus eiro, Go Planet ēku pārveidos par Austrumeiropā lielāko mantu glabātavu

Latvijas investīciju uzņēmuma “Merito Partners” fonda “Merito Self Storage Fund” uzņēmums “Safe Storage Group” šī gada septembrī izsolē par vairāk nekā 2,7 miljoniem eiro iegādājās bijušo izklaides centra “Go Planet” ēku Gunāra Astras ielā 2B, Rīgā. Ar kopumā sešu miljonu eiro investīciju ēka tiks pārveidota par vienu no Austrumeiropā lielākajām mantu glabātavām (Self Storage).

“Go Planet” ēkas kopējā platība ir 15 025 kvadrātmetri, zemes gabala platība – 1,5656 hektāri. Uzņēmums “Safe Storage Group” ēku iegādājās izsolē par 2 791 700 eiro. Īpašuma pārbūvē plānots ieguldīt vēl 3 500 000 eiro, izveidojot vienu no Austrumeiropā lielākajām mantu glabātavām ar iznomājamo platību ap 10 000 kvadrātmetru. Ēkā tiks izvietotas vairāk kā 1600 dažāda izmēra individuālās mantu glabātavas.

Augusts Iesalnieks, “Safe Storage Group” līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs: “Pieprasījums pēc telpām mantu uzglabāšanai privātpersonu un uzņēmēju vidū ir strauji pieaugošs, savukārt atbilstošs piedāvājums Latvijas un Baltijas tirgū līdz šim nav bijis plaši pieejams. Attīstot vērienīgāko mantu glabātavu tīkliem Baltijā, fokusējamies uz jau esošu neizmantotu ēku iegādi, ko, līdzīgi kā “Go Planet” ēku, pārveidosim par specializētām mantu glabātavām. “Go Planet” ēku plānots atjaunot pa daļām, vairākās kārtās, paredzot, ka pirmās mantu glabātavas klientiem būs pieejamas tuvākā gada laikā.”

Pārveidotajā ēkā tiks izmantoti energoefektīvi būvniecības risinājumi, kā arī klientiem būs pieejamas ērti lietojamas mūsdienu tehnoloģiju iespējas – mobilā lietotne, kas nodrošina tūlītēju piekļuvi telpām ar vienu pieskārienu, kā arī attālināta darījumu noslēgšana tīmekļa vietnē un automātiska pakalpojumu apmaksa. Klientiem mantu glabātavas būs pieejamas jebkurā laikā katru dienu.

“Bijušās “Go Planet” ēkas iegāde ir pirmā mūsu specializēto nekustamo īpašumu fonda “Merito Self Storage Fund” investīcija. Esam ilgi un padziļināti pētījuši šo īpašumu, un lēmums par dalību izsolē tika rūpīgi izvērtēts – ēka atrodas mantu glabātavai izcili piemērotā vietā, tuvu Pļavnieku, Purvciema un Mežciema dzīvojamajiem rajoniem, būve ir labā tehniskajā stāvoklī, ar ērtu piebraukšanu. Pašlaik aktīvi strādājam pie vēl vismaz piecu atsevišķu nekustamo īpašumu iegādes Baltijā un līdz gada beigām plānojam iegādāties vēl vairākus īpašumus mantu glabātavu tīkla attīstībai gan Latvijā, gan Lietuvā un Igaunijā,” stāsta “Merito” partneris Mārtiņš Baumanis.

“Merito” ir izveidojis 30 miljonu eiro specializēto nekustamo īpašumu fondu “Merito Self Storage Fund” un plāno pakāpeniski piesaistīt vēl apmēram 50 miljonu eiro banku līdzfinansējuma ar mērķi piecu gadu laikā Baltijas reģionā attīstīt vērienīgu mantu glabātavu tīklu. To veidos 15 līdz 20 dažāda izmēra mantu glabātavu kompleksi ar kopējo iznomājamo platību vismaz 50 000 kvadrātmetru un vismaz 10 000 individuālajām mantu glabātavām. Šobrīd fondā investēti teju pieci miljoni eiro vairāk nekā 10 Latvijas privāto investoru kapitāla un aktīvi turpinās arvien jaunu investoru piesaiste – tuvāko mēnešu laikā kopējais fonda apjoms sasniegs vismaz 10 miljonus eiro.

db.lv