Īres nama renovācijā Rīgas centrā investē 5 miljonus eiro

“Strādājot pie Pulkveža Brieža ielā esošā nama atjaunošanas, mums bija svarīgi, lai ēka saglabā savu stāstu un vēsturisko mantojumu. Esam patiesi gandarīti, ka šis projekts šobrīd ir otrais no trim “Indexo Real Estate Fund” portfelī esošajiem ilgtermiņa daudzdzīvokļu īres īpašumiem, kas ir nodots ekspluatācijā, un kurā tuvākajā laikā tiks uzsākta dzīvokļu ilgtermiņa izīrēšana,” norāda “Provendi Asset Management” (“Indexo Real Estate Fund” fondu pārvaldnieks) valdes priekšsēdētājs Kristaps Bērziņš.

Ēkas kompleksu veido vēsturiskā ēka un jaunbūve ar kopējo platību 4582.5 m2, no tās iznomājamā pl

atība ir 3518.9 m2. Nama renovācijas procesā tika saglabāta ēkas vēsturiskā fasāde, kas papildināta ar gaismas objektiem, lai izceltu ēkas greznumu.

Daudzdzīvokļu īpašumā īrei būs pieejami gan studio tipa, gan arī vienas un divu guļamistabu dzīvokļi platībās no 22.8 m2 līdz 72.2 m2. Septiņiem dzīvokļiem būs pieejami arī ēkas vēsturiskie balkoni. Pagrabstāvā ir paredzētas divas komerctelpas, kuru kopējā platība ir 230 m2.

Abām ēkām ir veikta koplietošanas telpu atjaunošana un izbūvēti jauni lifti katrā no kāpņu telpām. Galvenā kāpņu telpa renovēta, cenšoties pēc iespējas vairāk saglabāt vēsturiskos apdares elementus – flīzējumu, kāpņu margas un ieejas portālus. Teritorijā ir uzstādīta video novērošana un veikta iekšpagalma labiekārtošana. Īpašuma izīrēšanu un apsaimniekošanu nodrošinās SIA “Vestabalt”.

Ēku komplekss Pulkveža Brieža ielā 10 ir otrais no šobrīd trim “Indexo Real Estate Fund” portfelī esošajiem ilgtermiņa daudzdzīvokļu īres īpašumiem, kas nodots ekspluatācijā. Namīpašumā Elizabetes ielā 89 jau dzīvo īrnieki, savukārt ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 61 turpinās renovācijas darbi.

SIA “Provendi Asset Management” ir Latvijas Bankā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks, kura dibinātāji ir IPAS Indexo un privātie partneri. Pārvaldnieka vadības komandai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze investīciju, komercbanku un nekustamo īpašumu sektoros. Pašreiz SIA “Provendi Asset management” pārvalda nekustamā īpašuma fondu “Indexo Real Estate Fund”.

“Indexo Real Estate Fund” ir neatkarīgs nekustamā īpašuma ieguldījumu fonds, kas dibināts 2022. gada beigās, un to pārvalda Latvijas Bankā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks SIA “Provendi Asset Management AIFP”. Fonda mērķis ir ieguldīt augstas kvalitātes un zema riska Baltijas nekustamā īpašuma portfelī – biroju, mazumtirdzniecības, loģistikas un rūpniecības ēkās ar stabilu naudas plūsmu.

db.lv