Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja: «Jāzvana» trauksmes zvani

Īpašumu krāpnieki sākuši izmantot it kā ārvalstīs – ārpus ES – izdotas pilnvaras, kuru patiesuma pārbaude ir problemātiska, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Fotolia-39049059-X-c-rLai nekļūtu par krāpnieku shēmu upuri, zvērināti notāri un policija iesaka pārliecināties, vai visas formalitātes, kas attiecas uz īpašumiem (māja, dzīvoklis, zeme), ir sakārtotas, un ieskatīties zemesgrāmatā, vai tās ierakstos nekas nav mainījies. Savukārt potenciālajiem īpašumu pircējiem tiek rekomendēts interesēties par visiem ar konkrēto potenciālo īpašumu saistītiem jautājumiem, aptaujājot kaimiņus, interesējoties pašvaldībā, vienlaikus pievēršot uzmanību darījuma cenai, jo nepamatoti lēts piedāvājums varot būt lamatas.

«Ja pilnvara izdota ES dalībvalstī, tad, izmantojot Eiropas notāru tīklu, diezgan operatīvi varam pārbaudīt šo pilnvarojumu, savukārt, ja pilnvara izdota ASV (kur katrā štatā ir savi specifiski nosacījumi), to pārbaudīt ir sarežģīti, pat neiespējami, jo sazinoties ar izdevēju atbilde netiek saņemta, bet ieinteresētais klients ir neapmierināts ar notāru «lēno» darbu,» skaidro Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece. Viņa norāda, ka pusotra mēneša laikā bijuši jau seši gadījumi un tāpēc «jāzvana» trauksmes zvani.
 
db.lv