Lielākie nekustamā īpašuma darījumi Latvijā – TOP 100

Lielākie nekustamā īpašuma darījumi Latvijā – TOP 100

7,03 miljoni eiro – tāds bijis lielākā Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pērn fiksētā nekustamā īpašuma darījuma apmērs valstī ārpus Rīgas un Jūrmalas.

Dienas Bizness turpina publicēt ekskluzīvus datus – pilnu informāciju par pagājušā gada 100 lielākajiem nekustamā īpašuma darījumiem Latvijā, par pirmajiem 20 no tiem sniedzot īpaši detalizētu informāciju.

Pagājušā gada augustā par 7,03 miljoniem eiro darījumu slēdza ārvalstnieki Ļevs Hutorjanskis, Timofejs Ļeontjevs un SIA GS Investīcijas kā pircēji, kā arī SIA Lielās ielas centrs kā pārdevējs. Tika pārdots zemes un ēkas nekustamais īpašums Liepājā, Lielā ielā 13. GS Investīcijas ieguva 2/100, bet abi ārvalstnieki katrs 49/100. Pārdevējs īpašumu ieguva 2014.gadā par 4,5 miljoniem eiro, līdz ar to šajā darījumā nopelnījis 2,53 miljonus eiro. Jaunie īpašnieki hipotekāros kredītlīdzekļus darījumā nav izmantojuši.

Otrs lielākais darījums

5,5 milj. eiro – aviokompānija AS airBaltic Corporation pērn septembrī par šādu summu nopirka ēku, kuras adrese ir Lidosta «Rīga» 10/1 un kurā atrodas lidmašīnu tehniskās apkalpes angārs. Māju pārdeva SIA RIX MRO. Arī pēc darījuma uz īpašumu palikušas divas aktīvas hipotēkas – 270 996 eiro apmērā par labu 1970.gadā dzimušajam Oļegam Ševeļevam un 43,37 miljonu eiro apmērā par labu Finanšu ministrijai.

Trešā lielākā darījuma vērtība ārpus Rīgas un Jūrmalas pērn bijusi

2,8 milj. eiro – kravu automašīnu pārvadātājs SIA Kreiss pērnā gada nogalē decembrī divos darījumos, katrā realizējot pusi, par šādu summu pārdeva 1,61 hektāru lielu zemesgabalu ar autoservisu un administratīvo ēku «Bērzlapas 5» Mārupē. Īpašumu nopirka SIA Bērzlapas 5. Pārdevējs pie tā tika 2006.gadā par 203 672 latiem (289 800 eiro). Pircējs īpašumu iegādājās par paša līdzekļiem.

* Dati par uzņēmumiem – Lursoft. Dati par nekustamajiem īpašumiem un darījumiem – Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata. Šajos datos nav iekļauti darījumi ar uzņēmumu kapitāldaļām.

realat.lv

Pagājušā gada augustā par 7,03 miljoniem eiro darījumu slēdza ārvalstnieki Ļevs Hutorjanskis, Timofejs Ļeontjevs un SIA GS Investīcijas kā pircēji, kā arī SIA Lielās ielas centrs kā pārdevējs. Tika pārdots zemes un ēkas nekustamais īpašums Liepājā, Lielā ielā 13.

 

realat.lv

13.lielākais darījums – SIA Lenkas Energo pērn septembrī par 1,2 miljoniem eiro pārdeva 2296 kvadrātmetrus zemes ar divām ēkām Liepājā, Kūrmājas prospektā 8/10

 

db.lv