LNK Properties investēs 35 miljonus eiro daudzdzīvokļu namā Hanzas ielā

Nekustamo īpašumu attīstītājs “LNK Properties” sācis daudzdzīvokļu un komerctelpu projekta “H3B” būvniecību Rīgas vēsturiskajā centrā Hanzas ielā, kurā plānots investēt 35 miljonus eiro, informē uzņēmumā.

Ēku plānots nodot ekspluatācijā 2026.gada sākumā. Projekta attīstītājs ir “LNK Properties”, arhitektūras un iekštelpu dizaina autori ir “AB3D”, savukārt būvdarbus veic AS “LNK Industries”.

Projekts “H3B” būs A klases dzīvojamais nams ar 127 dzīvokļiem platībā no 45 līdz 350 kvadrātmetriem.

“LNK Properties” valdes locekle Aleksandra Strode informē, ka projektā paredzēta droša un zaļa pilsētvide ģimenēm ar bērniem, mājas iekšpagalmā veidojot zaļo atpūtas zonu ar daudzveidīgiem apstādījumiem, labiekārtotām atpūtas vietām un bērnu laukumiņiem, turklāt pagalmā nav paredzēta automašīnu kustība. Būvniecībā tiks izmantoti augstas efektivitātes siltumizolācijas materiāli un katrā dzīvoklī paredzēta autonoma ventilācijas sistēma ar siltumenerģijas atguvi.

Iedzīvotājiem pagrabstāvā būs pieejamas noliktavas telpas, stāvvietas automašīnām un motocikliem/motorolleriem, velonovietnes, kā arī elektroskūteru un elektroauto uzlādes stacijas. Ēkas pirmajā stāvā paredzēts izbūvēt trīs biroju telpas 350 kvadrātmetru platībā un četras komerctelpas 1645 kvadrātmetru platībā.

“LNK Industries” valdes loceklis Kaspars Ratkevičs informē, ka šī daudzdzīvokļu ēka ar komercplatībām pirmajā stāvā, ir lielākais civilās būvniecības projekts, ko līdz šim “LNK Industries” būvējis. Patlaban būvlaukumā notiek pāļu izbūve, pavisam drīz tiks sākta pagaidu atbalstsienas (Berlīnes tipa) ierīkošana gar Hanzas ielu, un pastāvīgi tiek veikts apkārt esošo ēku monitoringu.

Jaunā ēka sastāv no 968 pāļiem, lielākā daļa veido pagrabstāva sienu perimetra norobežojošo konstrukciju. Ēku veido gan dzelzsbetona konstrukcijas sienas un sijas, gan dzelzsbetona monolīti pārsegumi, kur pagrabstāva pārsegums pagalma daļā veidots no saliekamajiem pārseguma paneļiem.

Tā kā ēka atrodas Rīgas pilsētas vēsturiskā centra teritorijā un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzības zonā, būvdarbi tiek īstenoti, ievērojot noteikto kārtību Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanā.

Arhitektu biroja “AB3D” vadošais arhitekts Juris Mitenbergs skaidro, lai apbūves mērogs tiktu pietuvināts Rīgas centra mērogam un harmoniski iekļautos esošajā pilsētas apbūvē, paredzēts ēkas ielas puses būvapjomu vizuāli sadalīt četrās daļās, ar attiecīgo apjomu nelielu izvirzīšanu vai iedziļināšanu no Hanzas ielas apbūves līnijas.

“LNK Properties” 2022.gadā strādāja ar 1,796 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 892 881 eiro zaudējumus.

Uzņēmums apvieno 17 objektus dzīvojamo un komerciālo nekustamo īpašumu jomā, piemēram, “Mūkusalas biroji”, “Kalnciema biroji”, “Baltijas Industriālais parks (BIP)”, “Dārzciema biroji” un “Dienvidu vārti”.

“LNK Properties” reģistrēts 2019.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 8 662 782 eiro. Uzņēmuma īpašniece ir Nataļja Milova.