Nekustamā īpašuma tirgū turpināsies stagnācija

Riga-Old-Town

Nekustamā īpašuma tirgū turpināsies stagnācija 

Nekustamā īpašuma tirgū jauno projektu jomā šogad turpināsies stagnācija, taču šo laiku attīstītāji cer izmantot lietderīgi, iesaistoties normatīvu pilnveidošanā.

Tā intervijā DB saka jaunās Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianses (NNĪAA) valdes loceklis Guntars Grīnvalds.

Kā kopumā vērtējat situāciju nekustamā īpašuma tirgū? Kāpēc?

Iedzīvotāju pirktspēja ir zema, tāpēc aktīvu mājokļu attīstību tuvākajā laikā diez vai varēsim sagaidīt, ja vien nebūs atbalsta no valsts. Piemēram, galvojumu programmā jauno ģimeņu atbalstam varētu noteikt, ka tas attiecas uz dzīvokļu iegādi jaunajos projektos. Šīs ēkas ir ilgtspējīgākas, energoefektīvākas. Tā varētu veicināt ekonomiku kopumā. Valstiskā līmenī ieguvums būtu lielāks, nekā galvojot vecu dzīvokļu iegādi. Runājot par birojiem, ja mēs būtu efektīvāki no būvniecības termiņu viedokļa, noteikti būtu iespējas. Pats esmu ticies ar ārvalstu investoriem, kuru bizness saistīts ar ASV un Krieviju, kuri nestabilās situācijas dēļ Krievijā vēlētos biroju pārcelt uz tās pierobežu, darbību pilnībā nepārtraucot.

Kāds šis gads būs attīstītājiem? Ko varētu sagaidīt nekustamā īpašuma tirgū?

Attīstītājiem šim gadam projektu nav daudz, tirgū sagaidāma stagnācija. Notiks vecu lietu sakārtošana, lai nākotnē idejas, ieceres varētu realizēt ātrāk, kvalitatīvāk.

db.lv