New Hanza City teritorijā ir uzsākti pirmie celtniecības darbi

Šī gada jūnija otrajā pusē teritorijā starp Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielām. SIA Pillar Management attīstāmajā kvartālā veikti sagatavošanās darbi, lai varētu uzsākt infrastruktūras izbūves 1. kārtu, realizējot vērienīgā finanšu darījumu un atpūtas centra New Hanza City (NHC) projektu, informē Pillar Management pārstāvis Jānis Bunte.

Šobrīd teritorija ir sagatavota plānotājiem darbiem, ir izbūvētas piebrauktuves un iekārtoti būvlaukumi, kā arī izveidots būvdarbu teritorijas nožogojums, ir uzsākta materiālu piegāde un tiek veikti darba drošības un aizsardzības pasākumi. Ģenerāluzņēmēja funkcijas veic ABLV grupas uzņēmums — SIA Pillar Contractor.

NHC infrastruktūras izbūve tika uzsākta 4. jūlijā, un tā iekļaus ielu un nepieciešamo inženierkomunikāciju, t. sk. ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes un elektroapgādes sistēmas, izbūvi. Šos darbus ir paredzēts pabeigt līdz 2017. gada pavasarim. Infrastruktūras projekta 1. kārtas kopējās izmaksas plānotas 9,28 miljonu eiro apmērā.

Viens no lielākajiem projekta partneriem ir celtniecības uzņēmums SIA Ostas celtnieks, kas veiks galvenos inženierkomunikāciju izbūves darbus un ceļu asfaltēšanu.

Savukārt holdingā LNK Group ietilpstošais uzņēmums  AS LNK Industries realizēs Latvijā līdz šim nebijuša apmēra lietus ūdens savākšanas un akumulēšanas sistēmas izbūvi. Sūkņu stacijas komplekss nodrošinās, ka pat spēcīgākajās lietusgāzēs neveidosies apjomīgas peļķes. Būvniecības darbi ietver ēkas pamatu un pārseguma plātnes izbūvi, kā arī sūkņu stacijas kompleksa izbūvi. Būvuzraudzību projekta ietvaros nodrošinās SIA Aqua-Brambis.

Noslēdzoties minētajiem infrastruktūras būvniecības darbiem, 2017. gadā Pillar varēs uzsākt ABLV Bank galvenās mītnes un daudzfunkcionālās biroju ēkas būvniecību. Plānots, ka ēku celtniecības darbi ilgs aptuveni 3 gadus. Paralēli šo ēku attīstībai, Pillar turpina darbu pie NHC nākamo kārtu projektēšanas, kas t. sk. paredz arī daudzdzīvokļu ēku būvniecību.

NHC teritorijā iekļausies arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēka. Šī projekta virzītājs — Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, sadarbībā ar Londonā bāzēto uzņēmumu Malcolm Reading Consultants, bija izsludinājis muzeja arhitektūras konkursu, kura rezultātā metu konkursa žūrija par atbilstošāko piedāvājumu topošā muzeja veidolam atzinusi Lielbritānijas arhitektu biroja Adjaye Associates un viņu Latvijas partneru AB3D tandēmā radīto darbu.

NHC tiek veidots 24,5 hektāru platībā un tajā bez biroju un dzīvojamām ēkām paredzēta arī viesnīca, pirmsskolas izglītības iestāde, kā arī Laikmetīgās mākslas muzejs un pilsētas dārzs ar plašu apzaļumotu teritoriju rekreācijai NHC teritorijas centrā.

Pillar birojā Pulkveža Brieža ielā 28A interesenti var iepazīties ar maketu M 1:500.

www.db.lv