Preses Nama Kvartāla apkārtnes labiekārtošanā investēs 2,1 miljonu eiro

Projekta “Preses Nama Kvartāls” attīstītājs “Lords LB Special Fund V” būvniecības pirmajā kārtā investēs vairāk nekā 2,1 miljonu eiro.

No 2023. gada vasaras ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim Daugavas kreisā krasta apkārtnē būs publiski pieejamas atpūtas zonas ar koka un betona dizaina mēbelēm, bērnu rotaļu laukumu un sporta aprīkojumu uz multifunkcionālā centra ēkas jumta.

Savukārt skeitborda aktivitātēm paredzēts izbūvēt 26 metru garu L formas solu no izturīga materiāla centrālā laukuma malā, bet laukuma vidusdaļā iekārtot baseinu un daudzstumbru papīra bērzu birzi.

Lai veicinātu augu daudzveidību, “Preses Nama Kvartāla” teritorijā plānots iestādīt aptuveni 70 vidēja un liela izmēra lapu kokus un 215 dažādu sugu krūmus. Ņemot vērā, ka teritorijā būs integrēti daudzpakāpju stādījumu principi, kompozīciju veidos periodiski ziedošas ziemcietes, dekoratīvās graudzāles un vīteņaugi.

Tāpat iecerēts ne vien atjaunot Krišjāņa Valdemāra ielai piegulošo velosipēdu ceļu 260 metru garumā, bet arī gar to iestādīt ozolu rindu. Ozolus ieskaus divlīmeņu koka konstrukcijas, kas gan slāpēs satiksmes radītos trokšņus, gan sniegs iespēju atrasties ēnā. Turklāt teritorijas zaļo zonu papildinās lietus dārzi.

“Pasaules tendences iezīmē dabas ienākšanu pilsētā – tiek meklēti inovatīvi un nestandarta risinājumi, lai apkārtni padarītu zaļāku. Uzskatām, ka šī tendence ir likumsakarīga un uz palikšanu, tādēļ lepojamies, ka mums ir izdevies šo konceptu iekļaut projektā, lai izveidotu universāla dizaina visiem pieejamu kvartālu. Veicot investīcijas apkārtnes labiekārtošanā, ticam, ka šī vieta kļūs ne vien par Rīgas centrālo biznesa rajonu, bet arī iecienītu brīvā laika pavadīšanas galamērķi,” akcentē attīstītāja “Lords LB Special Fund V” pārstāvis Giedrius Bernotas.

Projektā “Preses Nama Kvartāls” domāts par universāla dizaina principiem. Tādējādi teritorija labiekārtota bez apmalēm vai sliekšņiem, kas piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vecākiem ar bērnu ratiem un velosipēdistiem. Pie ēku ieejām projektētas īpašas automašīnu stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet teritorijas segums aprīkots ar nerūsējoša tērauda taktīlo marķējumu, veidojot virzienu uz pilsētu kvartāliem un sabiedriskā transporta pieturvietām visos virzienos.

Rūpēs par vismazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību teritorijā tiks izvietotas atdures plāksnes un ieseguma risinājumi. Tāpat videi draudzīgu pārvietošanos veicinās ar velo novietņu un elektrouzlāžu stacijām, kas atradīsies multifunkcionālās centra ēkā.

“Preses Nama Kvartālā” īpaša uzmanība pievērsta energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Līdzās A klases biroju telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta “Excellent” standartam un kurās paredzētas darba vietas aptuveni 2500 cilvēkiem, biznesa centrā plānots iekārtot arī īpaša koncepta kopstrādes telpas.

Sekojot pasaules tendencēm, arī “Preses Nama Kvartāla” teritorija tiks maksimāli pielāgota tās darbinieku, apkaimes iedzīvotāju un viesu aktīvā dzīvesveida prasībām. Jaunais biznesa kvartāls atradīsies tuvu Rīgas centram – piecpadsmit minūšu pastaigas attālumā no Vecrīgas. Turklāt blakus esošā attīstītā sabiedriskā transporta infrastruktūra savienos “Preses Nama Kvartālu” ar visiem Rīgas rajoniem.

“Lords LB Special Fund V” pārvalda Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldības sabiedrība “Lords LB Asset Management”, kas kopš 2008. gada sniedz pakalpojumus gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem. Kopumā uzņēmums pašlaik pārvalda 15 fondus: 12 nekustamā īpašuma fondus, divus privātā kapitāla fondus un vienu enerģētikas un infrastruktūras fondu. “Lords LB Asset Management” kopējo pārvaldīto aktīvu vērtība 2020. gada decembra beigās bija 648,9 miljoni eiro.