Rīgas Sporta pils teritorijā plāno būvēt sešas ēkas ar pusprivātiem iekšpagalmiem

SIA Rotermann Latvia saņēmusi Rīgas pilsētas būvvaldes atļauju detālplānojuma izstrādes uzsākšanai bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā, Kr. Barona ielā 75, teikts paziņojumā medijiem.

Detālplānojuma teritorijā ir plānots veidot modernu kvartālu, kurā paredzēta gan dzīvokļu un biroju izbūve, gan vieta atpūtai – īpašs publiski pieejams iekšējais pagalms. Kvartāla projekts tiek veidots tā, lai tas organiski iekļautos Rīgas vidē, respektējot atrašanos vēsturiskajā pilsētas centrā.

Tā ietvaros ir paredzēts būvēt sešas ēkas ar pusprivātiem iekšpagalmiem, tādejādi veidojot arhitektonisku saskaņu ar apkārtējo vidi. Kvartāla zemes kopēja platība ir 20 240 m², pazemes stāva kopējā platība ir plānota 20 000 m² apmērā, savukārt virszemes stāvos ir paredzēta apbūve ar kopējo platību orientējoši 70 000 m².

Pēc konsultācijām ar izvēlētā apūves priekšlikuma iesniedzējiem, detālplānojuma izstrādātāji SIA Grupa 93, uzsāks detālplānojuma izstrādi visai attīstāmajai zemesgabala teritorijai. Kādreizējās Sporta pils teritorija tiks sadalīta sešās būvniecības kārtās, katrai kārtai paredzot atsevišķu zemesgabalu. Apbūvi ir paredzēts izvietot pa kvartāla ārējo perimetru.

«Esam pārliecināti, ka Rotermann Skvēra izveide papildinās vēsturisko centru ar modernu vidi, kurā tiks radīts balanss starp urbāno un dabisko dzīves ritmu, nodrošinot augstvērtīgu dzīves un darba kvaltitāti,» stāsta projekta attīstītāja SIA Rotermann Latvia valdes locekle Kristīne Stabiņa.

db.lv