TOP 12 ieteikumi, iegādājoties PIRMO nekustamo īpašumu:

realat.lv
TOP 12 ieteikumi, iegādājoties PIRMO nekustamo īpašumu:


1. Apzinies savas finansiālas iespējas:

Ar šo vienmēr ir jāsāk! Apmeklē savu bankas kredīta speciālistu, uzzini kādu finansējumu vari saņemt. Un tad ar šo piedavajumu iesaku apzināt ari citas komercbankas, lai salīdzinātu, varbut šādi izdosies iegūt vēl zemākus % un izdevīgākus nosacījumus.

2. Nosaki sava vēlamā īpašuma kritērijus:

Kad uzzināsi savu budžetu, iesaku pārdomāt – kādu tieši īpašumu vēlies, ar kādu plānojumu, cik guļamistabas, ar kādu platību, stāvokli, kādā ēkā un galvenokārt, kādā lokācijas vietā. Tas noteikti ietaupīs laiku un resursus pēc tam. 

3. Atrodi padomdevēju vai savu nekustamo īpašumus konsultantu kuram uzticēties:

Atrodi zinošu draugu, kurš palīdzēs Tev pieņemt pareizo lēmumu. Vai uzticamu un profesionālu aģentu, kurš pārstāves tavas intereses, konsultēs un atradis atbilstošāko piedavajumu un noteikti sniegs profesionālu atzinumu par atlasītiem īpašumiem.

4. Izvelies TOP piedāvājumus un norunā apskates:

Izvēlies vismaz 3-5 šī brīža, tavuprāt labākos piedāvājumus un norunā apskates tiem. Iesaku apskatīt, ne vairāk, kā 3 variantus vienā dienā. Labāko no visiem piedavajumiem, iesaku apskatīt arī otro reizi un vēlams citā laikā. Iepazīsti apkārtni un infrastruktūru. Tas noteikti nāks par labu lēmuma pieņemšanā! Kad apskati piedāvājumus palūdz prezentācijas materiālus un plānojumus, kā arī, veic pierakstus vai foto fiksāciju, lai pēc tam būtu vieglāk pieņemt pareizo lēmumu.

5. Pārbaudi īpašumu:

– Uzzini pārdošanas iemeslu;
– Vai ir veikta nesaskaņota būvniecība;
– Vai zemes domājamā daļa ir piederoša;
– Kāds ir NĪN un vai tas ir samaksāts par tekošo gadu;
– Kādi ir komunālie maksājumi z/v;
– Kas apsaimnieko un kādas ir papildus izmaksas;
– Uzzini vai mājai nav kopējais komunālo parāds, ja ir, tad cik liels tas ir;
– Kādi ir kaimiņi;
– Un vai nav citi apgrūtinājumi;

6. Izsaki piedavajumu:

Kad esi izvēlējies labāko starp visiem piedāvājumiem, izsaki savu cenas piedavajumu, par kādu esi gatavi iegādāties. Bet esi uzmanīgs ar pārāk lielu kaulēšanos, lielākai daļai īpašnieku, tas var nepatikt un viņi var atteikties jums pārdot! Ieteicamais kaulēšanās apmērs ir 1-3% no pārdošanas summas. 

7. Rokasnauda:

Iesaku rezervēt īpašumu iemaksājot rokasnaudu, vismaz 5-10% apmērā, pēc tam, kad esi pārbaudījis īpašuma tiesības un apgrūtinājumus. Rokas nauda garantēs, ka konkrēto īpašumu nenopirks neviens citi un varēsi mierīgi un bez stresa sakārtot iegādes finanses un darījuma formalitātes.

8. Pasūti novērtējumu:

Kad esi vienojies par darījumu, un iegādei tiks izmantots bankas finansējums, banka noteikti prasīs tirgus novērtējumu, kuru veic sertificēts vērtētājs. Ieteikums ir – apzini vairākus novērtētājus un vispirms uzzini prognozējamo tirgus vērtību. Tam bus nepieciešams publisks sludinājums, bildes un apraksts. Šādi varēsi salidzīnāt un izvēlēties, kura vērtētāja pakalpojumus izmantosi. Jāpiemin fakts, ka katrai komercbankai ir tomēr savs novērtētāju saraksts, tapēc vispirms uzziniet, kuri ir sarakstā.

9. Darijuma konts un maksājumi:

Kad bankas finansējums ir apstiprināts, atliek vienoties par darijuma maksājumiem. Ieteicams ir atvērt darijuma kontu bankā, taču tie bus papildus izdevumi. Kā labāk, drošāk un ātrāk, iesaku vērsties pie pieredzējuša aģenta, kurš konsultēs un ieteiks jums labāko risinājumu. Informēju, ka pārsvarā darijuma formēšanas izmaksas sedz pircējs. Atsevišķos gadījumos, puses vienojas savā stārpā.

10. Pirkuma līgums, notārs un Zemesgrāmata:

Kad finanses ir sakārtotas, īpašums ir pārbaudīts, dokumenti ir saskaņoti un pārbaudīti, seko pirkuma līguma un nostiprinājuma lūguma parakstīšana, lai iesniegtu to zemesgrāmatā. Der zināt – pie dokumentu iesniegšanas, būs nepieciešams samaksāt reģistrācijas nodevu 2%, kā arī kancelejas nodevas. Pārliecinies, kad ir samaksāts NĪN par tekošo gadu pilnā apmērā, pie pirkuma līguma parakstīšanas!

11. Īpašuma p-n akts:

Kad īpašums ir piereģistrēts uz jūsu vārda un banka ir pārskaitījusi visu summu pārdevējam, ir īstais laiks lai parakstītu pieņemšanas nodošanas aktu. Pārliecinies, ka pārdevējs ir samaksājis visus komunālos parādus. Pieraksti visus skaitītāju radījumus. Uzzini apsaimniekotaja un citu kontaktus.

12. Līgumu pārslēgšana:

Kad p-n akts parakstīts, īpašums ir pieņemts, atliek pārslēgt pakalpojuma sniedzēju līgumus. Parasti pakalpojumu izmaksas tiek aprēķinātās vēlāk, tāpēc iesaku ar pārdevēju rakstiski atrunāt kārtību, kā tiks apmaksāti pakalpojumi līdz īpašuma pieņemšanas brīdim.

___

APSVEICU!

Iespējams lielākais pirkums jūsu dzīve ir noslēdzies veiksmīgi un bez starpgadījumiem. Tā noteikti nebija vienkāršākā izvēle un darījums taču es ticu, ka tas ir visa sākums un jūs būsiet apmierināti ar iegādāto īpašumu.

Apskati jaunāko piedāvājumus:
http://bit.ly/2HbqM7j