Vasarnīcu īres cenas Jūrmalā – izīrētāji prasa pat 20 000 eiro mēnesī

Jūrmalā par 900 eiro mēnesī tiek piedāvāti vien 30-40 m2 lieli apartamenti, kurus drīzāk varētu dēvēt par vasaras būdiņām, pētījis laikraksts Dienas bizness.Tomēr pamazām cenas samazinoties.

Neraugoties uz ekonomiskajām grūtībām Krievijā, kā arī festivāla Jaunais vilnis slēgšanu, interese par vasarnīcu īri Jūrmalā no Krievijas un bijušajām Padomju Savienības republikām joprojām esot gana liela, un aktivitāte šajā tirgū neesot noplakusi. Tomēr, salīdzinot ar citiem gadiem, gan pieprasījums, gan cenas ir mazākas, atzinuši aptaujātie nekustamo īpašumu speciālisti.

Kā secināja FOCUS.LV, sludinājumu portālos redzams, ka lētākie piedāvājumi – pieticīga istabiņa – ir atrodami par aptuveni 250 eiro mēnesī. Savukārt pieklājīgu māju īres cenas mēnesī mērāmas tūkstošos – pat līdz 20 000 eiro mēnesī.

Daudzi izīrētāji prasa dažādas cenas, atkarībā no vasaras mēneša, kurā vasarnīcu vēlas īrēt. Šādā gadījumā visaugstākās cenas ir jūlijā, bet viszemākās – jūnijā.

Vienlaikus tiek prognozēts, ka Jūrmalā cenas varētu vēl samazināties, kam par iemeslu būs piedāvājuma palielināšanās, ko radīs daudzo nekustamo īpašumu projektu būvniecības noslēgšana, un pārdot īpašumus Jūrmalā šobrīd nav vienkārši.

Cita situācija esot vērojama otrpus Rīgas līcim. Lai arī vasarnīcu un vasaras namiņu īres cenas Saulkrastos nav piedzīvojušas īpašas svārstības, piedāvājums šogad ir teju divas reizes pieticīgāks.

focus.lv