Zināms, kā izskatīsies multifunkcionālais tirdzniecības centrs AKROPOLE.

Multifunkcionālā tirdzniecības centra Akropole projektētāji no Rīgas pilsētas būvvaldes ir saņēmuši apstiprinājumu iesniegtajam fasādes vizualizācijas projektam, informē centra pārstāvji.

Ēkas dizains atspoguļos modernā un vēsturiskā apvienojumu – tā kā izvēlētajā tirdzniecības centra teritorijā vēsturiski atradās bijusī S.T. Kuzņecova porcelāna fabrika, daļa ēkas tiks veidota saskaņā ar vēsturisko mantojumu.

Ņemot vērā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atzinumu, porcelāna fabrikas mantojuma pamatvērtība ir intelektuālais mantojums – leģenda un vēsturiski artefakti, nevis apbūve. Tomēr gan vēstures eksperti un arhitekti, gan projekta attīstītāji vēsturiskās būves atzīst par vērtīgu resursu, ar kura palīdzību atspoguļot vēsturiskās liecības.

«Tirdzniecības centra Akropole ēkas dizains izstrādāts tā, lai būtu mūsdienīgs un tajā pašā laikā iemiesotu Kuzņecova fabrikas garu. Lai to īstenotu, jaunās ēkas dizainā akcents likts uz svarīgiem elementiem no bijušās Kuzņecova fabrikas – tiks saglabāti divi fabrikas skursteņi, akmeņi no dzirnavām, porcelāna formas un vēsturiskā fasādes daļa, uz kuras tiks izvietots Kuzņecova fabrikas logo,» stāsta Jānis Norde, projekta arhitektu biroja Sarma & Norde Arhitekti līdzīpašnieks.

«Smeļoties iedvesmu no vēsturiskā mantojuma, esam radījuši videi atbilstošu un modernu ēkas veidolu. Esam pārliecināti, ka Akropole lieliski iekļausies Rīgas pilsētvidē. Mums ir svarīgi saglabāt vēsturiskās vērtības, lai par tām uzzinātu ne tikai pilsētas iedzīvotāji, bet arī tās viesi,» tirdzniecības centra dizainu komentē uzņēmuma SIA Akropolis LV vadītāja Jeļena Kondrašova.

Atļauja multifunkcionālā tirdzniecības centra Akropole celtniecībai no Rīgas pilsētas būvvaldes tika saņemta 2009. gadā, bet 2015. gadā tika saskaņots tehniskais projekts. Savukārt šī gada marta sākumā tika uzsākts būvniecības sagatavošanās procesa posms – izmēģinājuma pāļu izbūve, kas jau ir veiksmīgi noslēdzies. Projekta investīcijas Akropolis Group ietvaros vēl tiek izskatītas, tomēr pagaidām netiek plānots pārsniegt 120 miljonus eiro.

Tirdzniecības centra kopējā platība kopumā būs aptuveni 96 000 m2, no kuriem 11 000 m2 ir paredzēts atvēlēt biroju telpu izbūvei, un tas kļūs par vienu no lielākajiem multifunkcionālajiem centriem Latvijā. Akropole būs ledus laukums, 16 boulinga celiņi, 9 kinoteātra zāles, plašs restorānu un kafejnīcu sortiments, kā arī īpaši pārdomāta bērnu izklaides zona.

db.lv